Reklam
Reklam

EDİRNE, NÜFUSUNA ORANLA AŞILAMADA TÜRKİYE BİRİNCİSİ…

EDİRNE, NÜFUSUNA ORANLA AŞILAMADA TÜRKİYE BİRİNCİSİ…
  • 18.06.2021
Reklam

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne’nin nüfusuna oranla en çok doz COVID-19 aşısının yapıldığı il olduğunu belirtti.

Uzunköprü programı kapsamında gazetecilere açıklama yapan Vali Canalp, Edirne’de COVID-19’la mücadele kapsamında aşılamanın yoğun şekilde devam ettiğini söyledi.

Ülke genelinde aşılama sayılarının artığına işaret eden Canalp, Edirne’de de aşılamada yüksek oran yakalanması amacıyla çeşitli çalışmalar yürüttüklerine dikkat çekti.

Aşılama başladığından beri hem köylere aşı ekipleri gönderdiklerini hem kentte çağrı merkezi kurduklarını anlatan Canalp, merkezin vatandaşlara randevu aldığını, randevularını kaçıranlara yardımcı olduğunu ve gerekirse bilgilendirmelerde bulunduğunu söyledi.

Bu çalışmaların çok faydasını gördüklerinin altını çizen Canalp, Edirne’nin aşılamada nüfus ve doz oranı kıyasla birinci il olduğunu kaydetti.

Vali Canalp, “100 bin kişiye düşen aşılama oranlarına baktığımızda, Edirne yine Türkiye’de 100 bin kişiye düşen aşılama oranlarında en yüksek olan ildir. Ama bu bizim için bir yarış değil. Önemli ve kıymetli olan nokta mümkün mertebe çok daha fazla insanın aşılanıyor olmasıdır.” şeklinde konuştu.

Vali Canalp, aşılama oranın artmasıyla salgının seyrinin de değiştiğine işaret etti.

VALİ CANALP EDİRNELİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Yoğun bakıma giren ve entübe olan hasta sayısının düştüğünü de bildiren Vali Canalp, şöyle konuştu: “Ve en önemlisi kaybettiğimiz insan sayısı düşüyor, kurtardığımız insan sayısı artıyor. Canları kurtarmakla aşılamayı artırmak arasında doğrusal bir orantı var. Ne kadar aşılama yaparsak o kadar çok insanımızı kurtarmış olacağız. Edirnelilere teşekkür ediyorum. Türkiye’de bu şekilde bir birincilik çıktıysa bunun en önemli sebebi Edirnelilerdir. Edirnelilerin bilinç düzeyidir. Edirneliler çok bilinçli insanlar olduğu için çok yüksek bir hassasiyet gösterdikleri için Edirneliler, Edirne’yi Türkiye’nin şampiyonu yaptılar.” (A.A)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ