Reklam
Reklam

EVİMİZDE DE CEZA KESERLER Mİ DERSİNİZ!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 27.09.2019

 Ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da polis tarafından ‘dumansız araç’ uygulaması başladı… Ve bu uygulama kapsamında kendi aracında, kendi malında bile özgür olamıyorsunuz maalesef!..

Sırada ne var acaba? Yakında evimizin de kapısı çalınacak mı? Olur mu olur!.. Daha önce yatak odalarına kadar girilmedi mi sözlü de olsa!.. ‘3 çocuk!’ diye telkinler verilmedi mi? Bugün kendi aracımızda bize yaptırım uygulayanlar, yarın kendi evimizde de bir takım kurallara uymamızı isteyebilirler mi?!.. Çat kapı yapıp, cezayı da yapıştırıverirler mi?!.. Olur mu, olur!.. Sesimiz çıkar mı? Çıkmaz!..

Sigarada zam üstüne zam yapıldı… İnsan sağlığı düşünüldü kim sorarsa… Temiz hava, temiz hayat… Ama yıllardır uyuşturucu ile böyle mücadele edilmedi… Bonzai 1 TL’ye kadar düştü yeri geldi!.. Gençler, çocuklar patır patır döküldü!.. Onlarcası kara toprağın altına girdi her gün… Sadece onlar mı, ailelerini de yakıp yıktılar beraberinde… Ne ocaklar söndü… Direksiyon başına geçti uyuşturucu bağımlıları, kazalar yaptı, kaç kişinin canına kast etme noktasına geldi… (Bunlar Keşan’da yaşandı, uzakta değil, gazete arşivlerinde hepsi mevcuttur) Hâlâ kimin cebine elini atsalar ama 3 ama 5 gram çıkıyor uyuşturucu madde… Al ifadelerini, serbest!.. Şöyle adamakıllı bir yaptırım ve caydırıcılık yapılmadı bugüne kadar… Bağımlının neyini alacaklardı ki?! Zaten o etrafında kim var kim yoksa alıp götürüyordu!.. Yakıp yıkıyordu etrafındakileri, kendiyle beraber!.. Devlete bir katkısı olmazdı maddi yönden!.. Diğer tarafta uyuşturucu tacirleri köşe oldu!.. Kökleri hiç bitmedi, bitiremediler!.. Sarmaşık gibi sardılar ülkeyi!.. ‘Bi kilo toz, bi otobos!’ yıllardır dillerde dolaşır oldu!..

Sayın ilgililer… Özelimize bu kadar girmeyin, siz devletin asli görevi olan sorumluluklarınıza dönün!.. ‘dumansız araç’ uygulamasından önce ‘uyuşturucusuz hayat’ uygulamasına odaklanıp, polisimizi bu noktalarda yoğunlaştırın… Yoksa yakında, ceza kesip, parasını yiyebileceğiniz bir nesil bile bulamayacaksınız!.. Saygılarımla…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ