Reklam
Reklam

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE ANTİK YOLUN DİĞER ETAPLARINI DA YÜRÜYECEKLER

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE ANTİK YOLUN DİĞER ETAPLARINI DA YÜRÜYECEKLER
  • 22.11.2021
Reklam

Geçtiğimiz hafta Likya yolu yürüyüşü için Kaş-Olympos arasını yürüyen Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) ekibi, geri döndü.

Dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri kabul edilen Fethiye’den Antalya’ya kadar uzanan ve toplam 535 km olan Likya Yolu’nun 90 km’lik Orta Likya adıyla anılan güzergahında yürüyen ekip, 7 gün boyunca Kaş-Üzümlü İskelesi-Kekova-Demre-Karaöz-Gelidonya Feneri-Adrasan ve Olympos” bölgelerinden geçen patikaları adımladı.

Kekova bölgesinde antik batık şehri deniz yoluyla gezen ekip, havanın sıcaklığı ile denize girilmeye izin verilen tek bölge olan Tersane Koyunda denize de girdi.

Bölgede adeta bir bahar havasının hüküm sürdüğü günler yürüyüş için de oldukça olumlu hava koşulları oluşturdu.

DOÇEK ekibi, Adrasan-Olympos güzergahı üzerinde bulunan ve 724 metre yüksekliğindeki Musa Dağını da aştı

2007 yılında Türkiye’nin en iyi manzarası seçilen Gelidonya Fenerinde kamp atan ekip, hem gün batımını hem de dolunayın doğuşunu aynı anda izlemenin keyfini yaşayan ekip , coğrafya olarak su sıkıntısının had safhada olduğu bölümde sırt çantalarına kamp yüklerinin dışında fazladan su alarak yürüyüşlerini sorunsuz bir şekilde tamamladı.
Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, Likya yolu yürüyüşünü, doğayı seven herkese tavsiye ettiklerini, zaten dünyaca da kabul edilmiş bir patika olduğunu belirtirken, bu yürüyüşe katılan ekip arkadaşlarına da çok teşekkürlerini iletti.

Eşme, önümüzdeki dönemde bu antik yolun diğer etaplarını da yürüyeceklerini söyledi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ