Reklam
Reklam

“PAZARYERİ KONUSUNDA DA YİNE KLASİK ALİ CENGİZ OYUNLARINI GÖRÜYORUM”

“PAZARYERİ KONUSUNDA DA YİNE KLASİK ALİ CENGİZ OYUNLARINI GÖRÜYORUM”
  • 25.07.2020
Reklam

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, dün yaptığı basın açıklamasında, Keşan pazaryerinin üzerinin kapatılması, pazarcı esnafının Gelibolu pazarında tezgah açması ve şehir merkezindeki bazı caddelere konulan EDS’lerle ilgili değerlendirmede bulundu.

MALKARA’DAN SONRA GELİBOLU DA TAMAM

Parti merkezinde yapılan ve saat 15.30 sıralarında başlayan basın toplantısında konuşan Sarıkeçe, ilk olarak pazarcı esnafının Kurban Bayramı’ndan sonra Gelibolu pazarında tezgah açabileceği müjdesini verdi.

COVİD-19 pandemisiyle mücadele kapsamında alınan kararlar nedeniyle çevre ilçelerdeki pazarda tezgah açamayan pazarcı esnafının mağduriyet yaşadığını ve kendilerinin de bu konunun takipçisi olduklarının altını çizen Zafer Sarıkeçe, yaptıkları görüşmeler sonucu esnafın bayram sonrasında Gelibolu’da tezgah açabileceğini kaydetti.

Sarıkeçe, pazarcı esnafının sorununa çözüm üretilmesi konusunda ise Keşan’daki hiçbir yetkilinin Gelibolu Belediye Başkanı’na herhangi bir ziyarette bulunmadığını belirterek, bunu hayretle karşıladıklarını söyledi.

“YETER Kİ KEŞAN BELEDİYESİ BURANIN KAPATILMASINI İSTESİN”

Pazaryerinin üzerinin kapatılmaması konusuyla ilgili “CHP’liler ve İYİ Parti’liler yüzünden pazaryerinin üzeri kapanmıyor” şeklinde söylemlerle karşı karşıya geldiklerini vurgulayan Zafer Sarıkeçe, konuşmasına şöyle devam etti: “Keşan halk pazarında, pazarcı dostlarımızı da ziyaret etme fırsatı buldum. O gün rüzgarlı bir hava, fırtınalı bir hava vardı. Hatta bir esnaf ağabeyimizin tezgahının önündeki şemsiye uçmak üzereyken, son anda durdurduk. Esnafımız ile sohbet ettik pazaryerinin üstünün ne olacağı soruldu. Orada da aynı cümleleri duyuyorum.
Pazaryeri konusunda da klasik Ali Cengiz oyunlarını görüyorum yine. <Cumhuriyet Halk Partili, İYİ Partililer yüzünden pazar yerinin üstü kapanmıyor!> şeklinde absürt, saçma sapan cümleler duyuyorum ama bu sefer öyle olmayacağına eminim. Çünkü insanlar, özellikle pazarcılıkla uğraşan insanlar, bir malı satmak için önce alırken, o malı en iyi kalitede alacak kadar akıllı insanlar. Eminim doğru söyleyeni, yalan söyleyeni, yapıcı olanı veya riyakarlığı, samimi olanı ayıracak kadar zeki insanlar.

Bu konuda masalları bir kenara bırakalım. 2 ay sonra yaz bitiyor. Ağustos böceği gibi cır cır konuşuyoruz ama 2 ay sonra tekrar hava soğuduğunda sıkıntısını yine o insanlar çekecek. Çok fazla gereksiz hareketlere girmeden oranın çatısını, üzerinin kapatılmasını sağlayalım. Keşan Belediyesi ile iktidarı ve muhalefetiyle bu işin artık sonlanmasını istiyorum. Bunun için de bizlere düşen ne ise yapmaya hazırız. Pazarcı esnafımıza da bir kez daha sesleniyorum: Bizim açımızdan hiçbir sorun yok. Yeter ki Keşan Belediyesi buranın kapatılmasını istesin. Biz her türlü desteği vermeye hazırız. Erikli, Saros Körfezi, su, çöp, FSRU projesi derken, onlar da çok önemli sorunlar ama Keşan pazaryeri de bizim için en önemli sorunlardan bir tanesi diye düşünüyorum. Çünkü, Sayın Başkan da göreve gelir gelmez ilk olarak halledeceği sözünü verdi. Bu sorunu da tekrar kendisine hatırlatmak istiyorum.”

“BUNUN ADI EŞKİYALIKTIR”

Açıklamasının devamında Keşan şehir merkezindeki bazı caddelere konulan ve ters yöne giren araçlara yüksek cezaların yazılmasına neden olan EDS konusuna değinen İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, “İnsanlar tuzağa düşürülüyor. Caydırmak için cezalandırmaya varım. Ama böyle yüksek miktarlardaki cezalar olmamalıdır. Bu caydırmak değil, adaletsizlik. Bunun adı eşkiyalık, siz deli dumrul vergisi gibi kafanıza göre ceza keseceksiniz. Çoğu insanın haberi yok. Girişlere iki büyük tabela koyarsınız o insanlar oradan geçmez. Bir kişinin oradan üst üste geçmesi bu işin tuzak olduğunun yegane göstergesi.

Belli ki yeteri kadarı bilgilendirilmemişler, belki de bilerek bu konuya evet demişlerdir ama benim meclis üyem dahi olsa ben bu işin karşısındayım. Bunun adı saçmalık. Bir kadın 3 kere ayrı ayrı ceza kesilerek 4 bin liraya yakın ceza yemiş, bu insanlığa da belediyeciliğe de adalete de sığmaz. Bunun için seçilmedik. Bunu daha yumuşak üsluplarla, büyük tabelalar ile gösterebiliriz. Tuzak gibi bu sisteme karşıyım.” diye konuştu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ