Reklam
Reklam

TÜMER: “KIBLESİ BELLİ OLMAYAN BİR ADAM, CHP’LİLERE LAF SÖYLEYECEK EN SON KİŞİDİR”

TÜMER: “KIBLESİ BELLİ OLMAYAN BİR ADAM, CHP’LİLERE LAF SÖYLEYECEK EN SON KİŞİDİR”
  • 01.09.2022
Reklam

Bugün gerçekleştirilen Meclis toplantısında salonu terk eden Millet İttifakı üyeleri, basın açıklamasında bulundu.

Keşan Belediye Meclisi’nin eylül ayı olağan toplantısında, Özel Kalem ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ek bütçenin tanımlanmasıyla ilgili gündem maddesinde çıkan tartışmalarda, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘nun kendilerine söz vermediği gerekçesiyle, toplantıyı terk eden meclisin CHP ve İYİ Parti’li üyeler açıklamada bulundu.

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan‘ın yanı sıra, Keşan Belediye Meclisi’nin CHP ve İYİ Parti’li üyelerin yer aldığı basın açıklaması, Keşan Belediyesi hizmet binası önünde gerçekleştirildi.

İlk olarak söz alan Pekcan, yaşananların arzu edilmeyen bir durum olduğunu vurgulayarak “Yarın saat 14.00’te partimizde basın açıklaması yapacağız. 2022 yılının 8 aylık başkanın özel kalem harcamaları ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün harcamalarını belgeleri ile birlikte nereye nasıl harcandı, Keşan’ın parası nasıl çarçur edildi sizlere açıklayacağım.” dedi.

TÜMER: “KIBLESİ BELLİ OLMAYAN BİR ADAM, CHP’LİLERE LAF SÖYLEYECEK EN SON KİŞİDİR”

Daha sonra konuşan CHP Grubu Sözcüsü Feridun Tümer de istenmeyen bir olayın daha önce de yaşandığını vurgulayarak, “Başkan’ın hiddetli ve sinirli tavırları ile saygısızca hareketleri, Keşan halkına yapılmış harekettir. Bu arada başkan ‘Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışmıyorsunuz’ dedi. Bu lafı söylemek Sayın Mustafa Helvacıoğlu’nun haddine değildir. Bir Meclis üyesine değil, normal bir Cumhuriyet Halk Partisi üyesine bile bu lafı edemez. Seçimlerden önce parti parti gezen kıblesi belli olmayan bir adam, burada onurlu Cumhuriyet Halk Partililere laf söyleyecek en son kişidir. Baştan bir aynaya bakıp kendisini görsün. Dün akşam kendi grup toplantılarında ‘Yarın Meclis’i karıştıracağım’ tarzında bir şeyler söylemiş. Zaten hazır geldi. Özellikle su zammını tekrar getiriyor. Elektriğe zam geldi, doğalgaza zam geldi ve biz de halkımız 3-5 kuruş eksik ödesin diye direniyoruz. Lafımızın da arkasındayız.” diye konuştu.

“SEN BAŞTAN 150 BİN TL’YE ALDIĞIN KRAVATLARIN VE ATKILARIN HESABINI VER”

Belediyenin, su parasını eksik almakla batmayacağına dikkat çeken Tümer, şöyle devam etti: “Belediye nasıl batar biliyor musunuz? Sayın başkan temsil ağırlama ve fuar giderlerine para istiyor ısrarla. Mahalle yanıyor, Fahriye abla saçlarını tarıyor. Bu kadar olmaz. Sen baştan 150 bin TL’ye aldığın kravatların ve atkıların hesabını ver. Sonra Müslüm kardeşimiz çıkıyor dar gelirli ailelerin sünnet cemiyetini söylüyor. Bu belediye en az 20 tane sünnet şöleni yaptı. Bunlar çok büyük paralarla yapılmıyor. 5,5 milyon ilave bütçe istiyor ancak 9 ayda harcadıklarına bir bakın. Bir Pati Park açtık; parka harcadık 150 bin TL, açılışına harcadık 180 bin TL. Bakın parça parça yapılan işlere; eğlenelim, gezelim, tozalım, başka da bir şey yok. Başkan makamında oturmuyor. Önce otursun sorunları çözsün.

“ÖZELLİKLE MECLİSTE DE SÖZ VERMESİN DİYE BİN TANE ATRAKSİYON YAPIYOR”

Meclisi yönetemiyor. Özellikle mecliste de söz vermesin diye bin tane atraksiyon yapıyor. Bu şekilde yönetmeye devam ederse, bu meclisi yapamaz. Keşan’ın problemlerini çözmeye çalışıyoruz, % 96.7 bütçeyi vermişiz ve bu toplantının 9. maddesinde 63 milyon ek bütçe talebi var, onu da verecektik. Ama başkanın derdi, kendi özel kalemine harcama yapmak için para istiyor. Bunu encümenden yapma şansı var ama tamamen şov için bunu yapıyor.

“KONUŞMA TARZI O KOLTUĞA YAKIŞMIYOR”

Israrla Keşan’ı germek için bu olaylara başvuruyor ve terbiyesizce başvuruyor. Konuşma tarzı o koltuğa yakışmıyor. Kendisi de o koltuğa yakışmıyor ve hadsizlik ediyor. Siz grup sözcüsüne söz vermiyorsunuz. Kendi meclis üyene söz veriyorsun ki ver ve herkes konuşsun. Bizim meclis üyelerine söz veriyor ancak ben grup başkanıyım, sataşma var ve madde ile ilgili konuşmak istiyorum. Ancak bu söyleyeceklerimi duymasın diye konuşturmamaya çalışıyor. Farkında değil ama bu meclis ondan 1500 tane fazla oy aldı. Halkın gücü diyorsan, bırak halkla biz hesabımızı görürüz; Mustafa Helvacıoğlu’na düşmez onun hesabını görmek.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ