Reklam
Reklam

YARIN SAAT 10.00’DA CUMHURİYET MEYDANI’NDAN OTOBÜS KALDIRILACAK

YARIN SAAT 10.00’DA CUMHURİYET MEYDANI’NDAN OTOBÜS KALDIRILACAK
  • 23.07.2019
Reklam

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, bugün, beraberinde bazı Yönetim Kurulu üyeleri ve İYİ Partili Belediye Meclisi üyeleri ile basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda Sarıkeçe, yarın İpsala’ya gelecek olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le ilgili bilgi verirken, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu da eleştirdi.

Zafer Sarıkeçe, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yarın İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal’ı ziyaret edeceğini ve bu kapsamda yarın Keşan’dan otobüs kaldıracaklarını bildirdi.

Sarıkeçe, otobüsün saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket edeceğini belirterek, tüm partilileri ve halkı, Akşener’in İpsala programına davet etti.

Zafer Sarıkeçe ayrıca, Akşenir’in İpsala ziyaretinin ardından İpsala Gümrük Kapısı’ndan Yunanistan’a geçerek, Batı Trakya’daki Dr. Sadık Ahmet’i Anma etkinliklerine katılacağını da kaydetti.

HELVACIOĞLU’NU SAHİLLERİN KİRALANMASI KONUSUNDA YİNE ELEŞTİRDİ

Sarıkeçe daha sonra ise yeniden Keşan Belediyesinin sahillerin kiralanması konusuna değinerek, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu eleştirdi.

Helvacıoğlu’nun Ankara ziyareti sonrasında kendisini aradığını ve çok yoğun bir Ankara ziyareti gerçekleştirdiğini belirttiği söyleyen Zafer Sarıkeçe, “Ankara’da çok güzel gelişmeler oldu, bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Yeni bir sayfa açıp, birlikte yönetimi hayata geçireceğiz. İnanıyorum çok güzel şeyler olacak.’ dedi.” şeklinde konuştu.

“TARİHİ BELLİ OLMAYAN BİR ŞEYE ‘EVET’ DEMEMİZİ İSTİYORSUNUZ”

Bu konuşmanın ardından kendisinin de mutlu olduğunu ancak bundan sonraki gelişmelerde çelişki yaşadıklarını ve Helvacıoğlu’nun ayrı ayrı toplantı yaptığını ve buna bir anlam veremediklerini söyleyen Sarıkeçe, “Bana çok mantıksız geliyor. Siz bunları diğer STK’larla, Keşan’ın önde gelen diğer kuruluşlarıyla masaya yatırmadan, net olarak ne olacağını bilmediğimiz şeylere yetki istiyorsunuz. Hangi tarihte, ne çıkacak, kime çıkacak, nasıl çıkacak? Tarihi belli olmayan bir şeye ‘Evet.’ dememizi istiyorsunuz. Biz bu şartlara ‘Hayır’ deyince insanlara ‘İşin suçlusu bunlardır.’ diyorsunuz. Bu iş bu kadar ucuz değil. Samimi olsaydınız bizi ayrı ayrı toplamazdınız. Neden bizi aynı zamanda almadınız? Neden Millet ittifakı ayrı, Cumhur İttifakı ile ayrı toplanıyorsunuz? Bir şeyleri mi saklıyorsunuz, yoksa birileri bu işe talip olmuş, önceden bu işi bulmuşlar ve bize evet demesi mi kalıyor? Adı Ahmet, Mehmet olmuş ya da dışarıdan gelmiş, ne fark eder? Sonuç olarak sahillerin, bölge insanının birileri tarafından işletilmesi yani halka ait olan sahillerin halkın elinden alınarak ücretli hale döndürülmesi yanlış. Bizler İYİ Parti olarak, laf olsun diye muhalefet yapmak istemiyoruz. CHP’li arkadaşlarımızın tersine de düşüneceğimiz zamanlar olur. Yeter ki gerçekten inanalım. Bu işte bir anormallik var.”

“BİRLİKTE HAREKET EDELİM”

Zafer Sarıkeçe, Saros Körfezi’ndeki düzensizliği çözmek için hep birlikte hareket etmeyi istediklerini de vurgulayarak, şunları söyledi: Madem iktidarsınız, madem iktidar belediyeciliğinden bahsediyorsunuz, madem samimisiniz, buyurun birlikte hareket edelim. Bu düzensizliği, bu başıbozukluğu hep beraber kaldıralım. Ankara yollarına birlikte düşelim. Bu güne kadar talan edilmiş yerleri geri kazanalım veya bir düzene sokana kadar birlikte mücadele edelim.”

“PAZARYERİ SORUNU BİR AN ÖNCE ÇÖZÜMLENMELİ”

Sarıkeçe, pazaryeri konusunda konuşulan gelişmelerle ilgili de şunları dile getirdi: “Bizim bölgemizde yaz dediğimiz kısa bir süre. Soğuk havasıyla, yağışlarıyla kış mevsimi de yüzünü gösterecek. Mevcut pazaryerinin kapatılması ve manifaturacılar konfeksiyoncular esnafının durumunun birkaç ay sonra ivedilikle, Eylül ayını beklemeden olağanüstü toplanıp gündemde konuşulmalı. Oradaki esnafın sözlerini dikkate alıp bu konu ile ilgili çalışmalar başlatalım. Eski itfaiyenin bulunduğu alanın üzerinin kapatılmasını istiyor. Bana göre de çok mantıklı. Her iki tarafın da aynı anda başlayıp, kış sezonuna hazır hale gelmesi bizlerin en büyük isteği. Çünkü bizler işimizi bir saatte halledebiliyoruz. Pazara çıkmasak da manava ya da pazara gidiyoruz ama o insanlar o hizmeti vermek zorunda. Pazarcıların kaderi bu. Bu konu ile ilgili Sayın Helvacıoğlu’nu boş gündemler yaratıp ortamı germektense bu konu ile ilgili bir an önce neler yapabiliriz onlara bakmalıyız. Keşan Belediyesi’nin bu işleri süratle bitirmesinde yardımcı olacak çözümler bulmak için biz de elimizden gelen yardımı yapalım. Ama bizler Keşan’ın gerçek sorunlarına yollarına, kaldırımlarına yani yapmasına söz verip de yapamadıklarımızı bir an önce hayata geçirelim. Çünkü Eylül, Ekim ayından sonra kelimelerini değiştirecekler, inandırıcılığı kalmayacak. Kalmadığı zaman da, ben de burada yaşayan biri olarak üzülürüm. Yazık günah, bir sürü yapılacak işler varken gereksiz gündemler yaparak insanları birbirine düşürüp buralara getirmenin bir mantığı yok.”

MİLLETVEKİLİ ÇAKIRLAR’A TEŞEKKÜR…

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, basın açıklamasının sonunda, İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar’ın 24 Temmuz’un “Dr. Sadık Ahmet ve Batı Trakya Türkleri Anma Günü” olarak anılması için TBMM’ye sunduğu tekliften dolayı teşekkür ederek, Meclis’ten de geçeceğini umut ettiklerini belirtti.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ