Reklam
Reklam

“119 İŞÇİNİN HAKKINI ARAMAK İÇİN MEYDANA İNİYORUZ”

“119 İŞÇİNİN HAKKINI ARAMAK İÇİN MEYDANA İNİYORUZ”
  • 09.07.2024
Reklam

2024 yerel seçimleri sonrası, İpsala Belediyesi’nden çıkarılan işçilerin haklarını savunmak için DİSK Genel İş Trakya Şubesi tarafından eylem ve basın açıklaması yapılacağı duyuruldu.

Konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan DİSK Genel İş İpsala Belediyesi Baş Temsilcisi Gökhan Atlı ve Temsilci Ümit Şahin, İpsala Belediyesi’nden çıkarılan 117 şirket işçisi, 2 kadrolu işçi olmak üzere toplam 119 işçinin haklarını aramak adına, 10 Temmuz 2024 Çarşamba günü saat 11.00’de İpsala Belediyesi önünde basın eylem yapılacağını söyledi.

Atlı ve Şahin şunları ifade etti: “İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman tarafından haksız yere hiçbir sebep gösterilmeden çıkarılan 119 işçinin hakkını aramak için meydana iniyoruz. Amacımız kimseyi karalamak, kötülemek değil; sadece işçilerin hakkını aramak için belediye yönetiminin bir an önce mağdur edilen işçileri işlerine geri döndürmesini istiyoruz.

Evlerine, çocuklarına ekmek götüren kadın ve erkek işçilerimizin mağduriyetini gönderilmesi için yapılacak eylem ve basın açıklamasına tüm İpsala halkının sahip çıkarak katılmasını bekliyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ