Reklam
Reklam

KİSEV’E YAPILAN YARDIM VE DESTEKLER HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

KİSEV’E YAPILAN YARDIM VE DESTEKLER HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
  • 22.09.2023
Reklam

KİSEV (Keşan İyilik Sağlık Eğitim ve Vakfı), hayırseverlerin bağışlarıyla ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam ederken, öğrencilerin eğitim hayatlarına burs vererek katkıda bulunuyor.

Keşanlı hayırseverler, KİSEV aracılığı ile yaptıkları hayırlarla hem öğrencilere burs imkânı sağlıyor hem de ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında oluyor.

KİSEV tarafından oluşturulan ‘2 hayır bir arada’ lokma paketi ve hayır çeşmelerinden elde edilen gelirlerle, öğrencilere burs veriliyor.

Hayırseverler tarafından KİSEV’e yapılan kurban bağışlarıyla, ihtiyaç sahibi 400 vatandaşa günlük sıcak yemek dağıtılıyor.

KİSEV yöneticileri tarafından yapılan açıklamada; Çeşme ve hayırseverler tarafından döktürülen lokmalardan elde edilen gelirler ve yardım severlerin bireysel desteği ile yapılan hayırlar kapsamında yüzlerce Keşanlı üniversite öğrencisine eğitim bursu, yüzlerce öğrenciye kırtasiye malzemesi desteği verildiği kaydedildi.

Açıklamada, hayırsever Keşanlılara teşekkür edilirken, lokma döktürmek isteyen vatandaşların KİSEV’e başvuruda bulunmaları istendi.

Açıklamaya şunlar ifade edildi: “Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda, anlaşmalı lokmacılar ile irtibata geçilerek hayrın yapılması sağlanıyor. Lokma dağıtımından elde edilen geliri ise Keşanlı üniversite öğrencilerine burs olarak veriliyor. Yapılan bu sistem ile hem hayır yapılıyor hem de öğrencilerin eğitim hayatına katkıda bulunuluyor.”

KİSEV yöneticileri, Keşan’da veya Keşan dışında yaşan tüm hayırseverleri vakfa davet ederken, hayırlarını KİSEV aracılığı ile yapıp üniversite öğrencilerinin eğitimine ışık tutulmasını istedi.

Açıklamada, Vakfa 185 kurban bağışında bulunulduğu belirtilirken, aşevinden her gün ihtiyaç sahibi 400 vatandaşa sıcak yemek ulaştırıldığı ve erzak yardımlarının yapıldığı kaydedildi.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak isteyen hayırseverlerin 444 70 22 veya 0543 625 9767 numaralı telefonlardan detaylı bilgi alınabileceği kaydedildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ