Reklam
Reklam

13 AĞUSTOS’TA SONA ERECEK

13 AĞUSTOS’TA SONA ERECEK
  • 01.08.2019
Reklam

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Komite üyesi Göksel Aktaş, Keşan TSO ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi (TOBB MEYBEM) işbirliğinde, ‘Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım Sorumlusu’ sınavlarının gerçekleştirildiğini bildirdi.

Bu belgeleri alan kişilerin, 13 Ağustos 2019 tarihine kadar Edirne İl Ticaret Müdürlüğünden yetki belgesine başvurmaları gerektiğini de kaydeden Aktaş, şunları söyledi: “Mesleki Yeterlilik Kanunu kapsamında 13 Ağustos 2019 tarihinden itibaren zorunlu olarak yürürlüğe girecek olan Motorlu Kara Taşıtları Alım-Satım Sorumlusu Seviye 5 sınavlarımızı 2018 Ağustos döneminden itibaren düzenli olarak gerçekleştiriyoruz. 92 kişi sınava girerek, belgelerini almaya hak kazandı. Odamız tarafından sınav kayıtlarımız devam ediyor.”

Göksel Aktaş ayrıca, İkinci El Motorlu Kara Taşıtı Ticaretiyle ilgilenen ve bu faaliyetine halen devam eden kişiler ve üyelerin de, Edirne İl Ticaret Müdürlüğü tarafından verilen ‘Yetki Belgesi’ için, 13 Ağustos 2019 tarihine kadar ietts.gtb.goc.tr adresi üzerinden başvuruda bulunmaları gerektiğini kaydetti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ