Reklam
Reklam

150 GÜNDE TAMAMLANACAK

150 GÜNDE TAMAMLANACAK
  • 21.08.2020
Reklam

Keşan Belediyesinin vizyon projelerinden olan ve geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleştirilen “Kütüphane, Kültür ve Sanat Merkezi Projesi”nin sözleşme imza töreni, bugün gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleştirilen ve saat 12.00’de başlayan imza törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, ihaleyi alan firma yetkilileri Hamza Vural ve İsa Vural katıldı.

İmza töreninde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şehrin vizyonunu geliştirmek için önemli işlere imza attıklarını belirterek, “Bildiğiniz üzere Keşan Kütüphane ve Kültür ve Sanat Merkezi ihalemizi gerçekleştirdik. Mevcut olan Keşan Belediyemizin tiyatro sahnesi ve görselliğini iyileştiriyoruz. Turizm Bakanımızdan, Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal ve İl Başkanımız Belgin İba ve ilçe başkanlarım vasıtasıyla olağanüstü bir destek aldık yine. Keşan’a Kütüphane ve Kültür ve Sanat Merkezi kazandıracağız. Bu projenin içinde; dans eğitim merkezi, müzik eğitim sınıfları, mini eğitim sınıfları, kütüphanemiz, bölünür konferans salonumuz, sahnemiz yer alıyor. Koltuklarımızı kademeli yükseklikle yeniliyoruz, salondaki fuaye alanımızı kütüphaneye dönüştürüyoruz. Çarşının merkezinde böyle bir gençlik merkezi, kütüphane olması sevindirici. Bu projeyi 150 günde tamamlayacağız. 4 adet salon ürettik. Bu salonları eğitim salonları olarak kullanacağız. Ankara’daki Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdürü ile yaptığımız görüşmede de bu projemizden bahsettik ve projemizin başlayacağını ilettim.” dedi.

Sadece yol yapmak ve çöp toplamakla şehrin yönetilmediğinin altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, şunları ifade etti: “Gençlerimiz için daha verimli zaman geçirecek alanlar kazandırıyoruz. Şunu çok net ifade etmek istiyorum, belediyemizin Keşan gençliğine yönelik, ilçe gençliğine yönelik el atmadığı girişimde bulunmadığı proje kalmayacak. Spor ile de ilgili projelerimiz geliyor. Göreceksiniz 5 sene görevimiz boyunca ciddi yatırımlara imza atacağız.” şeklinde konuştu.

“SALON BİTTİĞİNDE DEVLET TİYATROLARI HER AY KEŞAN’A GELECEK”

Değişen teknolojiye uyum sağlayacak şekilde Kültür Sanat Merkezini tasarladıklarının altını çizen Helvacıoğlu, “Burada sadece etkinlik düzenlemeyeceğiz, atölye çalışmaları da yapacağız. Yeteneklerin buluşmasına vesile olacağız. Yeteneklerin yetiştirilmesine ve geliştirilmesine vesile olacağız. Belediyeciliği sadece yol, su altyapı hizmetlerinin yanı sıra çok ötesine taşımayı hedefliyoruz. Bizim belediyecilik anlayışımız ve yöneticilik anlayışımız da budur. Biz masada belediyecilik yapmayacağız dedik, halkın yanında belediyecilik yapacağız dedik. Biz halkla beraber yöneteceğiz dedik, eskisi gibi olmayacak. Milletimiz arkamızda, vatandaşımız yanımızda, yolumuza devam ediyoruz. Kimse bizim heyecanımızın da kimse bizim vizyonumuzun da önüne geçemez geçmeyecek. Bildiğiniz üzere geçen hafta ihalemizi yaptık, bugün de sözleşmemizi imzalıyoruz. Bugün Cumhurbaşkanımız ülkemiz için hayırlı bir müjde verecek, biz de Keşan için hayırlı bir müjde veriyoruz. Hep beraber inşallah yılmadan Keşan için omuz omuza çalışacağız. İhalelerde şehrimizin bir kuruşunu dahi savunuyoruz. Bu projenin maliyetinin yarısını Turizm Bakanlığımızdan hibe olarak alacağız. Salon bittiğinde Devlet Tiyatroları her ay Keşan’a gelecek. Pandemi sürecinden sonra normalleşmeye geçtiğimizde bu olay gerçekleşecek. Buradan Keşan’a da bunun müjdesini verelim.” diye konuştu.

Keşan Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç da, Kütüphane, Kültür ve Sanat Merkezinin engelliler tarafından rahat bir şekilde kullanılabileceği bir alan olacağını dile getirdi.

1 milyon 593 bin 300 TL’ye ihale edilen proje ile ilgili toplantı sonunda sözleşmeler karşılıklı olarak imzalandı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ