Reklam
Reklam

TARLALAR FOTOĞRAF STÜDYOSUNA DÖNDÜ

TARLALAR FOTOĞRAF STÜDYOSUNA DÖNDÜ
  • 28.07.2019
Reklam

Keşan’da çiftçilerin ‘sarı gelin’ olarak adlandırdığı ayçiçeği tarlaları, fotoğrafçılar ve yoldan geçenler tarafından doğal fotoğraf stüdyosu olarak kullanılıyor.
Keşan’da ayçiçeğinin çiçek açmasıyla birlikte sarıya boyanan tarlalar, düğün fotoğrafçıları ve yoldan geçerken fotoğraf çektirmek isteyenlerin uğrak yeri oldu. Yeni evli çiftler en mutlu günlerindeki fotoğraflarını ayçiçeği tarlalarında çektirirken, sarıya bürünen tarlalar, sosyal medyada hızla yayılan fotoğraflarla birlikte ilgi odağı oldu. Tarlalar, hem düğün hem de sosyal medya için fotoğraf çekilmek isteyenlerin doğal stüdyosu haline geldi.


Ayçiçeği tarlasında fotoğraf çeken amatör fotoğrafçı Aygül Konar, ayçiçeğinin çiçek açmasıyla tarlaların sarıya büründüğünü belirterek, “Ayçiçeği bölge açısından çok önemli. Biz de yoldan geçerken bu güzelliği gördük ve fotoğraf çekmek istedik. Son zamanlarda ayçiçeği tarlaları doğal stüdyo halini aldı. Düğün için de fotoğraf çekilenlerin tercihi oldu. Yoldan geçerken fotoğraf çekilenler oluyor. Bizde bu anı ölümsüzleştirmek istedik.” dedi.

Yoldan geçerken ayçiçeği tarlasında fotoğraf çekilen Özcan Yılmam ise, ayçiçeği tarlalarının Temmuz ayında vazgeçilmez bir görüntü sunduğunu ifade ederek,“Özellikle bölgemizde Saros Körfezi’ne gelenler bu güzel görüntüyü gördüklerinde araçlarını durdurup fotoğraf çekilirler. Tarlalar aynı zamanda doğal bir stüdyodur. Ben de her yaz geldiğimde mutlaka fotoğraf çekilirim.”şeklinde konuştu.

 

Funda ve Orhan Kılıç çifti ise, her yaz mutlaka Saros Körfezine geldiklerini söyledi ve “Her geldiğimizde de mutlaka aracımız durdurup, ayçiçeği tarlaları içinde fotoğraf çektiririz. Tarlalar aynı zamanda doğal bir stüdyodur. Ayçiçeği bölgemizin en büyük geçim kaynaklarından biridir. Yeni yeni tane vermeye başladılar. Bir ay süren bu görüntü, olgunlaşmaları ve hasat edilmeleriyle birlikte sona eriyor. Umarız bu güzel görüntünün hakkını çiftçilerimiz alır.” dedi.

Nesrin Aycan da, aslen Gelibolulu olduğunu ve yaz tatillerini Gökçetepe Sahilinde geçirdiklerini belirterek, ayçiçeği tarlasında her yıl mutlaka fotoğraf çektirdiğini kaydetti. (DHA)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ