Reklam
Reklam

2019 YILI FAALİYET RAPORU OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

2019 YILI FAALİYET RAPORU OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ
  • 24.06.2020
Reklam

Keşan Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısının 2. oturumu, bugün gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda, saat 15.00’te başlayan toplantı, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında yapıldı.

CHP’li Meclis üyesi Volkan Erkan ile İYİ Parti’li Meclis üyesi Hakan Gürel’in mazeretleri nedeniyle izinli sayıldığı toplantıda, Helvacıoğlu, babasını kaybeden Gürel’e başsağlığı dileklerini iletti.

Toplantıda 1. oturumdan 2. oturuma havale edilen maddeler ele alınıp görüşüldü. 2. oturumda ilk olarak Belediyenin 2019 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. Bu madde görüşülürken kural gereği Mustafa Helvacıoğlu Meclis Başkanlığı görevini Yüksel Alioğlu’na devretti.

Yüksel Alioğlu madde hakkında bilgilendirme yapması için sözü Mali Hizmet Müdürü Levent Keçimen’e bıraktı. Keçimen’in bilgilendirmesi ve grup sözcülerinin görüşlerini açıklamasından sonra madde ve 2019 Yılı Faaliyet Raporu yeterli görüldü ve toplantıya katılan tüm Meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi.

Bu kabulün ardından Helvacıoğlu, Meclis Başkanlığı görevini Yüksel Alioğlu’ndan devraldı ve Meclisin 2019 yılı faaliyetlerini oybirliği ile kabul eden Meclis’e teşekkür etti.

Toplantıda daha sonra Keşan Belediyesinin 2019 yılı Kesin Hesaplarının görüşülerek karara bağlanması maddesi ele alındı.

Levent Keçimen’in bilgilendirmesi ve Grup Sözcülerinin görüşlerinin alınmasından sonra Meclis 2019 yılı kesin hesabını oybirliği ile kabul etti.

Toplantıda son olarak Sınırlı Sayılı 25 No’lu Şehir İçi Minibüs Motorlu Taşıyıcıları Kooperatifi tarafından talep edilen, şehir İçi hatlarındaki ücret tarifesi değişikliğinin görüşülerek karara bağlanması maddesi görüşüldü.

  1. oturumda Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen madde hakkında Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, Meclisi bilgilendirdi.

Yılmaz, Komisyonun indi-bindi ve terminal tarifelerinin 2,50 TL den 2,75 TL’ye artırılarak güncellenmesi, öğrenci tarifesinin değiştirilmeyerek 1,75 TL olarak devam etmesi yönünde karar aldığını iletti ve karar için sözü Meclise bıraktı.

Meclis Komisyon raporunun kararı doğrultusunda maddeyi oybirliği ile kabul etti.

Toplantıyı kapatan Mustafa Helvacıoğlu, verdikleri katkı nedeniyle Meclis üyelerine teşekkür etti ve alınan kararların Keşan ve bölge halkına hayırlı olmasını temenni etti.

Temmuz ayı meclis toplantısı, 9 Temmuz 2020 Perşembe günü gerçekleştirilecek ve saat 15.00’te başlayacak.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ