Reklam
Reklam

2022/2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

2022/2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI
  • 12.09.2022
Reklam

2022/2023 eğitim öğretim yılı, öğrencilerin bugün ders başı yapmasıyla başladı. Keşan’da 90 okulda 1.157 öğretmen ve 13.568 öğrenci ders başı yaptı.

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ve ‘İlköğretim Haftası’ nedeniyle bugün tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören, saat 10.00’da İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ve beraberindeki öğrenciler tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz yaptı.

Saz konuşmasında şunları ifade etti:

“Değerli öğretmenlerimiz, eğitim-öğretimin asli ve vazgeçilmez unsuru olan sizler de yaz tatilinin ardından çok sevdiğiniz mesleğinizi icra etmek üzere esas yuvalarınıza yeniden döndünüz. Öğretmenliğin bir ideal ve özveri mesleği olduğunun bilinciyle, çok kutsal ve onurlu bir hizmeti yerine getirmektesiniz.

Sizler, öğrencilerimizin önce yüreğine, sonra aklına dokunan, okulu ve okumayı sevdiren bir rehbersiniz. Yeni bir eğitim-öğretim yılının başında, sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl geçirmenizi diliyorum.

Sevgili öğrenciler, sevgili öğrenciler, varlığınız bizim en büyük gücümüzdür. Sizler ülkemizin yakın geleceğinin yapı taşları ve uzak geleceğinin mimarlarısınız.

Şunu biliniz ki bizler her zaman sizleri kendinize, ailenize, çevrenize ve ülkemize yararlı birer insan olarak yetişmenin gayreti içerisinde olacağız. İnanıyorum ki sizler eğitim yuvalarınızda daha çok çalışarak Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi bugün bulunduğu konumdan çok daha ileri seviyelere taşımak için çaba sarf edeceksiniz.

Değerli velilerimiz, bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlıklarınızın, bu ağır sorumluluğunu omuzlarımızda, yüreğimizde hissediyoruz. Onları hayata beraberce hazırlayacağız. Sizlerle birlikte sürekli iletişim içerisinde, yarınlarımızı güvenle emanet edeceğimiz çocuklarınızı, Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda en iyi biçimde yetiştireceğimizden emin olunuz.

Eğitim öğretim sürecinde sizlerin de desteklerinizi yanımızda görmekten mutluluk duyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları olmak üzere bu cennet vatan uğruna toprağa düşmüş tüm şehitlerimizi burada bir kez daha saygı, minnet ve şükranla yâd ediyor, yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, okul aile birliklerinin değerli yönetici ve üyelerine, öğrencilerimize ve ailelerine eğitim öğretim hizmetlerini yürüten bütün personelimize eğitim camiamızın tümüne en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, 2022-2023 eğitim öğretim yılının ve İlköğretim Haftamızın ülkemize İlimize Keşan’ımıza hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. İlköğretim Haftanız kutlu olsun. Saygılarımla.”

Konuşmanın ardından törene katılan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da öğretmen ve eğitimcilere karanfil verdi.

AÇILIŞ VE KUTLAMA PROGRAMI…

Buradaki törenin ardından Anafartalar İlkokulu’nda açılış ve kutlama programı yapıldı. Saat 10.30’da başlayan ve bazı velilerin de izlediği törende, dans ve folklor oyunları performansları sergiledi.

Okullarında uzun sürenin ardından ilk oyunlarını oynayan öğrencilere Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da eşlik etti. Parkur oyununa çıkan Helvacıoğlu ve Saz, öğrencilere karşı yarıştı.

Çalınan ders zili ile sınıflarına gönderilen öğrenciler, öğretmenleriyle beraber dersliklerine girdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ