Reklam
Reklam

219 BİN EURO’LUK KISMI KEŞAN AYAĞI İÇİN AYRILACAK

219 BİN EURO’LUK KISMI KEŞAN AYAĞI İÇİN AYRILACAK
  • 26.06.2019
Reklam

Ivaylovgrad Belediye Başkanı Diana Ovcharova ve Bulgaristan Kültür Turizm Müsteşarı Daniel Hadjiev; Türkiye-Bulgaristan Sınır Ötesi işbirliği Programı çerçevesinde Keşan’a kurulması planlanan Macera Parkı ile ilgili Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile görüştü.

Bugün saat 16.00 sıralarında Keşan Belediyesine gelen Ovcharova ve Hadjiev’e, Filibe’nin Hasenovgrad Kasabası’ndan iş adamı Sebahtin İbram da eşlik etti.

Türkiye Bulgaristan Sınır Ötesi İşbirliği Programı çerçevesinde her iki ülke arasında turizmi geliştirme amacıyla uygulanan proje kapsamında son aşamaya gelindiği, tamamı hibe olacak projenin toplam bedelinin 500 bin Euro olduğu ve bunun 219 bin Euro’luk kısmının Keşan ayağı için ayrılacağı belirtildi.

Bulgar Heyetine ziyaretler ve işbirliği nedeniyle teşekkür eden Başkan Helvacıoğlu, “Kısa zaman sonra bizimle yapım sözleşmesi imzalanması planlanıyor. Yeni Mahalle’de toplu konut alanında 13 bin 500 m2’lik alanda 5 bölümden oluşan macera parkı oyun grubu kurulacak. Sınır bölgesinde yer almamız sebebiyle işbirliği projelerini artıracağız. Macera Parkı’nın hem Keşan hem de bölgemizdeki vatandaşlar açısından büyük ilgi çekeceğini düşünüyorum.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ