Reklam
Reklam

“24 AY GEÇTİ DAHA YENİMUHACİR’DE TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMADINIZ”

“24 AY GEÇTİ DAHA YENİMUHACİR’DE TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMADINIZ”
  • 12.04.2021
Reklam

CHP Yenimuhacir Belde Başkanı Ahmet Oğuz, bugün yaptığı basın açıklamasında, seçim öncesi vaat ettiği hizmetleri yerine getirmediği gerekçesi ile Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker’i eleştirdi.

Yenimuhacir Belediyesine ait olduğu belirtilen ve atıl durumda olan bir konteyner yapının bakımsızlığına dikkat çeken Ahmet Oğuz, “Yenimuhacir Belediyesine ait yapılara böyle mi sahip çıkıyorsunuz Sayın Başkan.” diyerek Yenimuhacir Belediye Başkanı Türker’e eleştiride bulundu.

“BELEDİYEYE AİT YAPILARA BÖYLE Mİ SAHİP ÇIKIYORSUNUZ?”

Oğuz; “Terkedilmiş şekilde, camları, kapıları kırılmış tuvaletleri dökülmüş yapıdan bahsediyorum Sayın Başkan. Siz Yenimuhacir Belediyesine ait yapılara böylemi sahip çıkıyorsunuz? Bu görüntüyü, bu sahipsizliği Yenimuhacir halkına nasıl yakıştırıyorsunuz?” dedi.

“HER ŞEYİ HAZIR OLAN BİR PROJEYİ BİLE HAYATA GEÇİREMEDİNİZ”

Başkan Mustafa Türker’in göreve gelmesinin üzerinden 24 ay geçtiğini ancak bugüne kadar seçim öncesi bildirdiği vaatlerini yerine getirmediğini vurgulayan CHP Belde Başkanı Ahmet Oğuz, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Seçim meydanlarında, Yenimuhacir gençliğine spor kompleksi kazandırmak olduğunu söylediniz. Seçimin üzerinden 24 ay geçti siz ne yaptınız? Halı sahanın yeri Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Sayın Recep Ordu zamanında satın alındı ve gerekli projelendirmeler yapıldı. Siz hâlâ her şeyi hazır olan bir projeyi bile hayata geçiremediniz ve <projelendirdik>, <ihale aşamasına getirdik> gibi çeşitli bahaneler üretiyorsunuz. Yenimuhacir halkı sizden hizmet bekliyor Sayın Başkan, popülist söylemler değil. Eminim ki seçim zamanı geldiğinde Yenimuhacir gençliği de bir durum değerlendirmesi yapacaktır.”

 

“KAÇ GENCİN DERDİNE DERMAN OLDUNUZ?”

Belediye Başkanı Mustafa Türker’in seçim öncesi vaat ettiği; beldede bulunan lise, yüksekokul ve üniversite mezunu gençleri tespit edip, kamu veya özel sektörde işe girişlerinde yardımcı olacağı sözünü hatırlatan Oğuz, açıklamasının devamında şunları aktardı: “Seçildikten bugüne kadar Yenimuhacir beldesinde bulunan bahsettiğiniz kriterlerde kaç tane genç tespit ettiniz? Eğer tespit yapıldıysa kaç gencin işe girişinde yardımcı oldunuz? Kaç gencin derdine derman oldunuz?

Zaman su gibi akıp geçiyor. 24 ay geçti daha Yenimuhacir’de taş üstüne taş koymadınız. Yenimuhacir halkı sizden hizmet bekliyor. Seçim meydanlarında vaat edilen projeleri hayata geçirilmesini bekliyor; popülist Söylemler değil.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ