Reklam
Reklam

27 MAYIS’A KADAR HER GECE DEVAM EDECEK

27 MAYIS’A KADAR HER GECE DEVAM EDECEK
  • 24.05.2022
Reklam

Keşan Belediyesi’nin, Keşan’ın kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında organize ettiği ‘Çocuk Oyunları ve Kukla Festivali’, dün akşam başladı. Etkinlikler, 27 Mayıs 2022 Cuma gününe kadar her akşam devam edecek.

Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde gerçekleştirilen etkinlikler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla yapılıyor.

Saat 21.00’de başlayan etkinliklerin ilk gününe, çocuklar aileleri ile büyük ilgi gösterdi.

HELVACIOĞLU: “FARKLI BİR EĞLENCE DENEYİMİ YAŞIYORUZ”

Etkinlikte sahneye çıkarak selamlama konuşması yapan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Çocuklarımız Çocuk Oyunları ve Kukla Festivalimizi çok sevdi. Çocuklarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımız için kuklalar, harika gösteriler, muhteşem eğlencelerle dolu bir festival hazırladık. Kukla festivalinde çocuklarımız ve hemşehrilerimizle farklı bir eğlence deneyimi yaşıyoruz. Biz 27 Mayıs’a kadar her akşam Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde olacağız. Kukla gösterileri, geleneksel çocuk oyunları, balon gösterileri ve atölyeleri, hediye dağıtımları ile çok güzel ve eğlenceli saatler geçirmek için ailelerimizi çocuklarıyla birlikte bu festivale davet ediyoruz.” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ, UNUTULMAYA YÜZ TUTAN OYUNLARIMIZLA

VE SANATSAL FAALİYETLERİMİZLE BULUŞACAK”

Helvacıoğlu, çocukların boş vakitlerini en iyi şekilde aileleriyle değerlendirmesi için Keşan Belediyesi olarak her zaman görev başında olduklarının altını çizerek, “Çocuklarımızın sevincini ve neşesini artırmak, onlarla paylaşmak için bu festivali düzenledik. Festivalimizle çocuklarımız el becerilerini geliştirecek, hayal güçlerini yansıtma fırsatı bulacaklar. Çocuklarımız arasında arkadaşlık ve dayanışma duyguları pekişecek. Çocuklarımız, unutulmaya yüz tutan oyunlarımızla ve sanatsal faaliyetlerimizle buluşacaklar. Çocuklarımız kadar ailelerimizin de keyifle izleyeceği ve beğeneceği bir festival haftası bizleri bekliyor. Son dönemdeki vizyonumuzla Keşan’daki çocuklarımıza hiçbir eksikliği yaşatmadan doha modern ve daha kaliteli bir yaşam oluşturma gayretimizi Keşan Belediyesi olarak sürdürüyoruz. Uçurtma Şenliğimizi gerçekleştirdik ve 4 binden fazla ziyaretçimizi ağırladık. Bir önceki hafta bilim şenliğimizde binlerce çocuğumuzu belediyemizde ağırladık. Gösterdikleri ilgi nedeniyle tüm hemşehrilerimize ve çocuklarımıza teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Çocukların ülkenin yarınları olduğunun altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Çocuklarımız için ne yapsak az. Çocuklarımızın bir gülüşü için her şeye değer. Çocuklarımızın yüzündeki tebessüm bizi mutlu etmeye yetiyor. Yarınlarımız olan kıymetli evlatlarımızın yetiştirilmesindeki emeği için değerli anne ve babalarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz. Daha nice güzel ve keyifli hizmetlerde tekrar buluşmak dileğiyle.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ