Reklam
Reklam

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI BELLİ OLDU

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI BELLİ OLDU
  • 24.10.2023
Reklam

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama program belli oldu.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun 100. yılının da kutlanacağı bu yıl, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da da törenle kutlanacak.

28 EKİM 2023 CUMARTESİ GÜNÜ

28 Ekim 2023 Cumartesi günü yapılacak çelenk töreni, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Saat 13.00’te başlayacak törende; Keşan Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Keşan Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunulacak.

 

29 EKİM 2023 PAZAR GÜNÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni, saat 10.30’da Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz tarafından, Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile başlayacak.

Saat 11.00 itibarı ile Cumhuriyet Meydanı’nda devam edecek törende, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erhan Akgül ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından halkın bayramı kutlanacak.

Tören, Keşan Belediye Bandosu eşliğinde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile sürecek.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz yapacak.

Keşan Belediyesi ve SARDOS Derneği işbirliğiyle “100. yılda Cumhuriyetin Yolunda” etkinliği ile Anıtkabir Komutanlığı’ndan alınan Türk bayrağı’nın Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz’a teslim edileceği törende, THK-FAI Lisanslı , THK Keşan Şubesi Pilotu Yılmaz Özkaya, paramotor bayrak uçuşu yapacak.

Cumhuriyetimizin 100. yıl  konulu şiir yarışmasında birinci olan eserin, eser sahibi öğrenci tarafından okunmasının ardından tören, okullar arası Cumhuriyetimizin 100. yıl konulu resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesiyle sürecek.

Tören, Keşan Ali Kale ve Kardeşleri Ortaokulu öğrencilerinden oluşan Ritim Grubunun gösterisini sunması, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Keşan Belediyesi işbirliğinde Keşan Halk Eğitimi Merkezi ve Keşan Sanat Merkezinde görev alan 200 kişilik Halk Oyunları Ekibinin gösterisini sunması, Keşan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Halk oyunları ekibinin gösterisini sunması ile devam edecek.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören, resmigeçit ile sona erecek.

FENER ALAYI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Fener Alayı da düzenlenecek.

Fener Alayı’nda, saat 19.30’da Keşan Kent Müzesi önünde toplanacak kortej, Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyecek.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ