Reklam
Reklam

3 GÜNDE 5 TON DEZENFEKSİYON DAĞITILACAK

3 GÜNDE 5 TON DEZENFEKSİYON DAĞITILACAK
  • 30.05.2020
Reklam

Keşan Belediyesi, 1 Haziran’da açılacak olan lokanta,kafeterya ve pastanelere dezenfeksiyon dağıtımı gerçekleştiriyor.

Bugün, eski itfaiye binasında gerçekleşen dağıtım törenine; Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Yıldırır ile Keşan Lokantacı Kehveci ve Otelciler Odası Başkanı Hüseyin Çakmak katıldı.

Burada ilk olarak konuşan Yıldırır, şunları söyledi: “1 Haziran itibarı ile lokantalar cafeteryalar ve pastaneler açılacağı için bugün esnafımıza bilgilendirme toplantısı yapıldı. Keşan Belediyesi olarak bu işletmelerimize hijyenleri konusunda açıklamalar yapılmıştır. Ayrıca bakteri mantar ve virüslere karşı ve COVİD-19’a karşı dezenfeksiyon dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu hizmetimiz 20 günden beri sürmektedir. Site ve apartmanlarımızda bu hizmeti gerçekleştiriyorduk. İşyerlerinin 1 Haziran’da açılacak olması nedeniyle bu hizmeti burada sürdürüyoruz. 3 günde 5 ton dezenfeksiyon dağıtımını yaptık. İnşallah esnafımıza işler hayırlı kazançlar olur ve halkımızda güvenli bir şekilde bu hizmetten faydalanıyor.”

Yıldırır’dan sonra söz alan Çakmak da, şunları dile getirdi: “Keşan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu ile yaptığımız görüşmede 1 Haziran’da açılacak üye esnaflarımızın işyerleri için temizlik zorunda olduğunu belirttik. Sayın başkanımızda esnaflarımıza ücretsiz olarak odamız üyelerine dezenfeksiyon ilacı sağladı. Kendisine teşekkür ediyoruz, bu vesileyle esnaflarımızdan da hijyene dikkat etmelerini istiyorum. Hijyene ve sağlık kurallarına uymadan dükkanlarını açmasınlar. Ne kendilerine ne de topluma zarar vermesinler. Belediye başkanımız Mustafa Helvacıoğlu ve Başkan Yardımcısı Mahmut Yıldırır beye de teşekkür ediyorum. Bu arada eğitime ilgi gösteren tüm esnaflarımıza da teşekkür ediyorum.”

Keşan Belediyesi dezenfeksiyon dağıtımına 31 Mayıs ve 1 Haziran tarihlerinde de devam edecek.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ