Reklam
Reklam

“30 YILDIR BU SOKAĞA GİRİLMEMİŞ, ÇİVİ ÇAKILMAMIŞ”

“30 YILDIR BU SOKAĞA GİRİLMEMİŞ, ÇİVİ ÇAKILMAMIŞ”
  • 02.09.2022
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Çukur Çeşme Sokak’ta Keşan Belediyesi tarafından yürütülen; yol, kaldırım ve altyapı çalışmalarını Fen İşleri Müdürlüğü ekibiyle birlikte inceledi ve Eylül ayı meclis toplantısında CHP ve İYİ Parti’li Meclis üyelerinin toplantıyı terk etmeleriyle ilgili açıklamada bulundu.

Çukur Çeşme Sokak’ın, Ali Kale ve Kardeşleri İlkokulunun başladığı bölümden Anafartalar Caddesi’ne uzanan bir yapının geçiş güzergahında yer aldığını dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, “Sokağımız yaklaşık 700 metre uzunluğunda bir yol. Sokağımızda yol ve kaldırım çalışmalarımıza başladık. Sokağımız Cumhuriyet Caddemizin tam paralelinde ve Yeni Mahalle bölgesine geçişte alternatif bir yol olarak kullanılıyor. Yeni Mahalle’den Anafartalar’a geliş noktasında tek yön olarak kullanılacak bu yol. Keşan’da artık tek yön uygulamaları başladı. Yollarımızı yapmaya devam ettikçe, trafiğimiz de rahatlamaya devam edecek. 30 yıldır bu sokağa girilmemiş, çivi çakılmamış. Biz ekibimizle her zaman olduğu gibi sokağımızı bütün şekilde ele alıp çok güzel ve Keşanlılara yakışır bir hale getireceğiz. Yeni bir arter daha oluşturuyoruz. Hem sokağı kullananları hem de sokak sakinlerimize çok güzel bir hizmet daha sunacağız. Keşan’ın tüm cadde ve sokaklarını teknik ekibimizle birlikte planladığımız önceliklere göre düzenliyoruz.” dedi.

Yürüttükleri her çalışmada bütüncül bir anlayışla hareket ettiklerini ifade eden Helvacıoğlu, “Bir cadde ve sokakta çalışma yaparken o bölgenin altyapısıyla ilgili tüm kurumlarla irtibat halinde çalışma yürütüyoruz. GAZDAŞ, Türk Telekom ve TREDAŞ ile altyapı işlerimizi  çözerek yolumuza devam ediyoruz. Daha önce böyle bir uyumlu çalışma hiç yapılmamış. Biz bu uyumu sağladık. Bu uyumla yollarımızı tekrar tekrar kazmamış oluyoruz. 3 hafta içinde bu yolumuzu tamamlayacağız. Sanayide çalışmalarımız sürüyor, Hastane Caddesi yakında başlıyor, parklarımız devam ediyor. Kent Meydanı’nda süreç başlıyor. Stadyumumuzda çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki hafta 6 adet semt sahamızın daha ihalesiyle ilgili süreç başlıyor. Keşan Kent Müzemiz de çalışmalar hızla devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Keşan Belediye Meclisinde ne yaşanırsa yaşansın Keşan Belediyesi olarak tüm güçleriyle şehre ve vatandaşlarına hizmet etmeye devam edeceklerinin altını çizen Helvacıoğlu, şöyle dedi: “Biz işimizi yapmaya devam ediyoruz. Çünkü biz kaçan taraf, terk eden taraf değiliz. Biz hep sahadayız. Çünkü biz halkımıza söz verdik, işimizin başındayız. Biz durmuyoruz, bizi durdurmayacaklar da. Durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bizim başkaları gibi kaçma adetimiz yok. Meclisi bırakanlar ve terk edenler utansın. Halkımıza hesabı onlar verecekler. Halkın iradesini kaçarak savunamazsınız. Halkın sorumluluğunu üzerinize almışsanız kaçmayacaksınız.”

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Ahmet Kılavuz’un Belediye Meclisi’nde yaşananları demokrasi ayıbı olarak nitelemesine de cevap veren Helvacıoğlu, şunları dile getirdi: “İYİ Parti Başkanına teşekkür ediyorum. Kendi grupları demokrasi ayıbı yaşadılar. Meclis’ten kaçılmaz. Meclis’ten kaçmak demokrasi ayıbıdır. Bizler sahada olduğumuz sürece, hizmetin başında olduğumuz sürece Keşan için dertlenmeye ve hizmet üretmeye devam edeceğiz. Keşan’ımız için, memleketimiz için, bayrağımız için çalışmaya devam edeceğiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ