Reklam
Reklam

31 OCAK 2024 TARİHİNDE DE KEŞAN OSB’NİN ALTYAPI İHALESİ YAPILACAK

31 OCAK 2024 TARİHİNDE DE KEŞAN OSB’NİN ALTYAPI İHALESİ YAPILACAK
  • 05.01.2024
Reklam

İpsala’da 350 dönümlük alana kurulacak Organize Sanayi Bölgesi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törene; Edirne Valisi Yunus Sezer, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, İYİ Parti Edirne Milletvekili Mehmet Akalın, İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, STK temsilcileri, daire amirleri, siyasiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

350 dönümlük alana kurulacak İpsala OSB’nin istihdama büyük katkı sağlayacağını belirten Vali Sezer, İpsala OSB’nin İpsala ve Edirne’ye açısından çok kıymetli bir yatırım olduğunu belirtti.

Sezer, “Bizim açımızdan çok önemli. Edirne önemli bir tarım şehri. OSB’de tahsisi yapan firmalara baktığımız zaman biri Tarım Kredi Kooperatifleri, çok büyük bir yatırımı burada gerçekleştirecek. Yine bölgedeki ürün desenine göre yatırımlar olacak. Sanayi kuruluşları birer birer yerini almaya başladılar. OSB’lerin ilçelerimize ve ilimize çok büyük değer katacağını düşünüyorum.” dedi.

Sezer, Keşan ve Uzunköprü de OSB’lerin yapılması için çalışmaların sürdüğünü, 31 Ocak 2024 tarihinde de Keşan OSB’nin altyapı ihalesinin yapılacağını bildirdi.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal da sanayisiz kalkınma olamayacağını ve bölgede üretilen tarım ürünlerinin İpsala OSB’de işlenerek katma değerlerinin artırılacağına ifade ederek, “Hem bölge ekonomisine hem ülke ekonomisine katkıda bulunulacak.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Edirne Milletvekili Mehmet Akalın, İpsala OSB’nin ilçeye ve Edirne’ye hayırlı olmasını dilerken, İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili ise, OSB ve yatırım yapan firmalarla ilgili bilgi verdi.

Konuşmaların ardından dua edilerek, organize sanayi bölgesinin temeli atıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ