Reklam
Reklam

6 TEMMUZ’A KADAR DEVAM EDECEK

6 TEMMUZ’A KADAR DEVAM EDECEK
  • 02.07.2020
Reklam

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü- İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada; bölgemizdeki sıcaklıkların artmaya devam edeceği ve mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyredeceğinin tahmin edildiği bildirildi.

Hava sıcaklıklarının 6 Temmuz 2020 Pazartesi günü saat 18.00’e kadar devam etmesinin beklendiği belirtilen açıklamada; oluşması muhtemel riskler konusunda da uyarı yapıldı.

Açıklamada şunlar ifade edildi: “Önümüzdeki bir haftalık süreçte bölgemizin (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova) Basra Alçak basıncı sebebi ile sıcak havanın etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Bölgemizde yağış beklenmiyor, havanın genellikle az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. 

Bölgemizde mevsim normallerinin birkaç derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yarından itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar daha da artacağı ve mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. 

İstanbul’da hafta sonundan itibaren önümüzdeki bir haftalık süreçte yağış beklenmiyor. Havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki bir haftalık süreçte en yüksek hava sıcaklığının 31 ila 34 dereceler arasında seyredeceği tahmin ediliyor.”

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ