Reklam
Reklam

“700 KONUT DAHA YAPILMASI İÇİN PLANLAR YAPILIYOR”

“700 KONUT DAHA YAPILMASI İÇİN PLANLAR YAPILIYOR”
  • 29.03.2024
Reklam

293 adet TOKİ konutu ve 10 adet dükkan inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi yapım işi ile ilgili yer teslimi yapıldı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, TOKİ konutlarının yapılacağı alana giderek konuyla ilgili basın açıklamasında bulundu.

Açıklamada; Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ünal, firma yetkilileri Selim Can Demirtaş, Batuhan Demirtaş, Selim Demirtaş ile belediye meclis üyeleri de hazır bulundu.

“TOKİ’MİZ İÇİN YER TESLİMİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Önemli bir işe daha imza attıklarını belirten Helvacıoğlu, “Verdiğimiz sözleri yerine getirmenin gururunu bugün de yaşıyoruz. Devletimiz ve hükümetimiz ile Cumhurbaşkanı’mızın talimatlarıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın takibiyle bugün TOKİ’miz için yer teslimini gerçekleştiriyoruz. Amacımız vatandaşımıza daha güzel ortamlarda yaşam imkanı sunmak. Sadece 293 konut yapmıyoruz, 700 konut için planlarına başlıyoruz. Her zaman daha fazla çalışacağız. Keşan’a daha büyük hizmetler yapacağız. İlçemizin tüm vatandaşlarımızın refah içerisinde yaşaması en büyük hedefimiz. TOKİ konusunda hükümetimiz yanında. Hem belediyemiz projeleri hem de hükümetin destekleriyle Keşan gelişmeye devam ediyor. TOKİ konutlarımıza hak sahiplerine ve Keşan’ımıza hayırlı olsun.” dedi.

“3 PARSELDEN OLUŞUYOR”

Daha sonra söz alan firma yetkilisi Selim Can Demirtaş, projede 15 blok bulunduğunu ifade ederek, “Bloklardan 5 tanesi 3+1. Bu bloklardaki dairelerimiz bürüt 122 metrekare. Geri kalan 10 blok 2+1. Bu dairelerde bürüt 100 metrekare. 10 bloğun ikisinin altında 10 adet dükkan var. 3 de kapıcı dairesi var. Dükkanları metrekareli 60 ile 180 arasında değişiyor. Peyzaj alanları, elektrik şarj noktaları var. 3 parselden oluşuyor ve her parselin bir park alanı var.” şeklinde konuştu.

“700 KONUT DAHA YAPILMASI İÇİN PLANLAR YAPILIYOR”

Projenin Yeni Mahalle’de Zirve Konutları’nın arkasında uygulanacağını vurgulayan Mustafa Helvacıoğlu, “Millet Bahçesi yapacağımız alanın hemen karşısı. Hak sahipleri kura ile belirlenmişti. 700 konut daha yapılması için planlar yapılıyor. Üniversitemize çok yakın bir alan. Keşan ekonomisine de katkı sağlayacak bir proje. Modern bir proje depreme dayanıklı yapılar.  400 günde bitmesi hedefleniyor. Ciddi bir proje. Keşan’a hayırlı olsun.” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ