Reklam
Reklam

8 MESİRE ALANI HALKIN HİZMETİNE SUNULDU

8 MESİRE ALANI HALKIN HİZMETİNE SUNULDU
  • 07.11.2019
Reklam

* CHP’li İl Genel Meclisi üyeleri Erdinç Can, Sezgin Gündoğdu ve Erdoğan Gümülcineli, Edirne merkez, Uzunköprü, Meriç, Havsa, Lalapaşa, Süloğlu, Enez ve İpsala’da olmak üzere 8 mesire alanı oluşturulduğunu, Keşan’daki mesire alanının fizibilite çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

CHP’li İl Genel Meclisi üyeleri Erdinç Can, Sezgin Gündoğdu ve Erdoğan Gümülcineli, İl Genel Meclisinin Kasım ayı çalışmaları ve yatırımları ile ilgili bilgi verdi.

İl Özel İdaresi ve Çevre Vakfını katkılarıyla 8 ilçede yapılan mesire alanlarının halkın hizmetine sunulduğunu bildiren CHP’li İl Genel Meclisi üyeleri, “Valimiz Sayın Ekrem Canalp’ın Edirne’ye atanması ile birlikte İl Özel İdaresinin iş ve işlemlerin de görev alanlarında sorumluluklarımız devam ederken, artık İl Özel İdaresi kabuk değiştirmiş ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi kanununun vermiş olduğu yetkileri tam anlamıyla kullanmaya başlamıştır. Yalnız köyler değil, ilçelerimizde de Edirne halkının ihtiyaçlarının giderilmesi anlamında birçok yatırımlar ve hizmetlerimiz devam etmektedir. Halkımızın sosyalleşmesi, ailecek çoluk ve çocuklarıyla hafta sonları piknik yapabilecekleri mesire alanlarının düzenlenmesi, Sayın Valimizin talimatlarıyla İl Özel İdaresi ve Çevre Vakfı’nın katkılarıyla 8 ilçemizde yeni mesire alanları halkımızın hizmetine sunulmuştur.” dedi.

Bunların; Musabeyli köyü (Edirne merkez), Yeniköy (Uzunköprü), Karayusuflu (Meriç), Arpaç (Havsa), Vaysal (Lalapaşa), Süloğlu Göleti (Süloğlu), Yazlıkçılar Bölgesi Orman alanı (Enez) ve Bozkurt Parkı (İpsala) olduğunu kaydeden CHP’li İl Genel Meclisi üyeleri, Keşan’daki mesire alanının ise fizibilite çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

CHP’li İL Genel Meclisi üyeleri Erdinç Can, Sezgin Gündoğdu ve Erdoğan Gümülcineli, Süt Sığırcığı kredileri hakkında da bilgi aktardı.

2018 yılında Lalapaşa, Uzunköprü, Keşan,Enez ve İpsala olmak üzere 82 kişiye toplam 1.790.330 TL kredi verildiğini anımsatan CHP’li üyeler, 2019 yılında da Lalapaşa, Süloğlu, Uzunköprü, Meriç ve Enez’de 47 kişiye toplam 1.175.655,63 TL kredi sağlandığını bildirdi.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ