Reklam
Reklam

8 yaşındaki Doğa, DOÇEK’in tüm faaliyetlerine katılıyor

8 yaşındaki Doğa, DOÇEK’in tüm faaliyetlerine katılıyor
  • 12.06.2019
Reklam

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK ) üyeleri, 2 Haziran 2019 Pazar günü  Uçmakdere’deydi. Şarköy’e bağlı Uçmakdere köyü, Trakya’nın önemli yamaç paraşütü noktalarından biri. Doğa sporlarından Yamaç paraşütü ve Tandem (İki kişilik yapılan uçuş) için Uçmakdere’ye sabah saatlerinde yola çıkan DOÇEK’liler Marmara Denizi’nin eşşiz manzarası ile adeta büyülendi. Yolcular deneyimli pilotlarla büyük küçük demeden keyifle uçuşlarını tamamladı. Ekip Tandemi gelecek aylarda tekrarlamak üzere Keşan’a sorunsuz bir şekilde döndü.

DOÇEK’in en küçük katılımcılarından olan yürüyüş, voleybol, kamp, her türlü faaliyete ailesiyle katılım sağlayan 8 yaşındaki Doğa Duman, DOÇEK’i çok sevdiğini, Tandem yaparken çok keyif aldığını ve yine uçmak istediğini belirterek, büyüdüğünde ise Yamaç Paraşütü yapmak istediğini söyledi.

SAROS KÖRFEZİNDE KAMP YAPTILAR

DOÇEK üyeleri, 5-6-7 Haziran 2019 tarihleri arasında ise Tek Meşe adını verdikleri kampta yine bir aradaydı. Öğle saatlerinde buluşup konvoy halinde kamp yerine ulaşıp çadırlarını kuran ekip, huzurla tatil günlerinin keyfini çıkardı. İlk önce küçük DOÇEK’liler denize koştu, akşamları hep beraber keyifle hazırlanan yemeklerin lezzetinin yanında, açık havada yıldızları izlerken, bir yandan bülbül seslerini dinledi. DOÇEK’liler sohbet etti, bağlama çaldı,  türküler söyledi. Dileyenler balık tuttu, yakın ormanda yürüyüş yaptı. Hem dinlenip hem eğlenen DOÇEK’liler doğada olmanın keyfini çıkardı.

TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİNE KATILDILAR

DOÇEK üyeleri, 8 Haziran 2019 Cumartesi günü kamp sonrası Tekirdağ Kiraz Festivalinde açılan  57. Alay standını ziyaret etmek amacıyla Tekirdağ’daydı. Öğleden sonra yola çıkan 27.Alayı oluşturan üyeler, 57. Alay standına vardı. “Dönmeyi  Düşünmediler” sözüyle özdeşleşmiş olan 57. Alayın temsili komutanı Hikmet Selim yaptığı açıklamada, “Bu standın açılmak istenilme nedeni ise 1915’te şehit olanların 104  yıl sonra nasıl karşılanacağı ve geri dönemeyenlere saygı istenmesidir.” dedi. DOÇEK’liler ziyaretin ardından, sahil de yapılan kısa gezi sonrası Keşan’a döndü.

İĞNEADA LONGOZ ORMANLARINDA YÜRÜDÜLER

70 kişinin katılımıyla sabah erken saatlerinde Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada’da  doğal güzelliklerin bozulmadığı  dünyada ender görülen Longoz Ormanlarına doğru yola çıktı. Yolda verdikleri kahvaltı molasının ardından İğneada’ya vardı. Sıcak hava da yapılan bu  yürüyüş  ormanın kendisine has serinliği sebebiyle, oldukça keyif verdi.

Yürüyüşe katılanlar kesinlikle görülmeye değer olan Longoz Milli Parkını oldukça beğendi.

Kendisine has bitki örtüsü ve yine burayı seçen özel canlıların yaşadığı ekosistem yapısıyla bir doğa harikası olan Longozlarda yürüyen ve gölleri gezen DOÇEK’liler,

Longoz (Su Basar) ormanlarının değerli bir ekosisteme sahip olduğunu yakından görme şansına eriştiler. Alabildiğine her ton yeşilin hakim olduğu bu yer herkesi kendisine hayran bıraktı.

“Ormanın içinde verilen öğle molasının keyfi ayrıydı.” diyen DOÇEK’liler bu rotada huzur bulduklarını ve macera adını verdikleri ormanın tam içinden  Karadeniz sularının sahilde ekibi karşılamasıyla biten keyifli bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Sezonun son parkurunun da sorunsuz bir şekilde bitmesiyle diğer faaliyetlere devam edileceğini belirten yetkililer, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ