Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “KEŞAN’IMIZIN GELECEĞİ İÇİN BİRLİKTELİKLER KURDUK”

HELVACIOĞLU: “KEŞAN’IMIZIN GELECEĞİ İÇİN BİRLİKTELİKLER KURDUK”
  • 29.09.2020
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 21 Eylül-27 Eylül 2020 tarihleri arasındaki bir haftalık belediye çalışmaları hakkında açıklamada bulundu.

Başkan Helvacıoğlu açıklamasına şu sözlerle başladı: “Değerli Keşanlılar, Atatürk’ün dediği gibi; <Millete efendilik yoktur, hizmet etme vardır, bu millete hizmet eden onun efendisi olur.> Bu sözlerle, yeni bir haftanın başlangıcında sizlere güzel günler dilerim. Geçen hafta yaptıklarımızı sizinle kısa kısa paylaşmak istiyoruz. Değerli hemşerilerim, Keşan geçen hafta tarihi günlerinden birini daha yaşadı. <Yaz kış yüzeceğiz> diyerek yarı olimpik yüzme havuzumuzun sözleşmesini imzaladık. Kısa zamanda bu tesis bitecek, Keşan’da yüzme bilmeyen genç kalmayacak. Keşan’ımıza hayırlı olsun. Geçen hafta, Kunduracılar Çarşımızda Belediye Hizmet Noktamızı faaliyete geçirdik. Artık birçok belediyecilik işlemini buradan yapabileceksiniz. Hizmet noktamız aynı zamanda zabıta noktası olarakta 7 gün 24 saat sizlere hizmet verecek. Geçen hafta, doğum günü pastalarını, mutluluğa adım atan çiftlerimizin söz ve nişan yüzüklerini kestik. Ama hizmetlerimizde hız kesmedik. Keşan’ın müteahhitleri ile bir araya gelerek Keşan’ın gelişimini görüştük. Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal ve yöneticilerimiz ile kent ormanı alanımızı ziyaret ettik. Pazar mesaimizde şantiyelerde incelemelerde bulunduk. Zati Yörükler Caddemizde yol kazma ve kaldırım çalışmalarına, Kunduracılar Çarşımızda da çiçeklendirme çalışmalarına başladık. Ahmet Gücüyener Caddemizde asfaltlama çalışmalarında sona yaklaştık. Değerli hemşerilerim, <yol> demişken geçen hafta Keşan için çok yol kat ettik. Trakya’dan Ankara’ya adeta mekik dokuduk. Daire başkanlarının kapılarını çaldık.  Rektörlerimizden genel müdürlerimize Keşan’ımızın geleceği için birliktelikler kurduk. Allah sağlık verdikçe yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu arada; hemşehrilerimizin sağlığını da ihmal etmedik. Maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimleri yaptık. Keşan’da bulunan; parklara, bahçelere, mahallelere ve evlere ilaçlama çalışması yaptık. Değerli hemşerilerim, geçen hafta kültürel çalışmalara da ara vermedik. Renkler projemiz kapsamında ulusal ve uluslarası işbirliği gerçekleştirdik. Sanatçılarımızın eserlerini mobil sergiyle sanatseverlerle buluşturduk. Sadece bunlar da değil. Büyük ustalar Zeki Müren ve Neşet Ertaş’ın vefatının yıldönümlerinde, Kunduracılar Çarşısından canlı yayınla ustalara saygı gecesi gerçekleştirdik. Ustalarımızı bu vesileyle de birkez daha saygıyla anıyoruz.”

“HEPİMİZ KEŞAN İÇİN GAYRET GÖSTERİYORUZ”

Helvacıoğlu açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Değerli hemşerilerim; yöneticiden çalışana hepimiz Keşan için gayret gösteriyoruz. GÜNEKAB toplantımızı Paşayiğit’te, çöpten elektrik üretmek için gün saydığımız tesisimizde gerçekleştirdik. Başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimizle haftalık toplantımızı yaptık. Geçmiş olsun ziyaretleri ile hastalarımızı, okulun ilk gününde çocuklarımızı yalnız bırakmadık. Merhum Belediye Başkanımız Metin Çırpan’ı sevdikleriyle ölüm yıldönümünde mezarı başında andık. Kıymetli hemşehrilerim, kent müzemize bağışlar geçen haftada hız kesmeden devam etti. Halkımızın müzeye olan ilgi ve katkıları bizleri de heyecanlandırıyor. Kıymetli Keşanlılar; biz, mesai bitince değil, iş bitince paydos diyoruz. Şimdi yeni haftaya, kaldığımız yerden, kollarımızı sıvayıp başlıyoruz. Keşan Belediyesi olarak tüm Keşanlılara güzel bir hafta diliyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ