Reklam
Reklam

ADALET BAKANI GÜL VE TARIM ORMAN BAKANI PAKDEMİRLİ İLE BİR ARAYA GELDİ

ADALET BAKANI GÜL VE TARIM ORMAN BAKANI PAKDEMİRLİ İLE BİR ARAYA GELDİ
  • 09.10.2021
Reklam

TBMM Kefek Komisyon Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Tarım Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile bir araya geldi.

TBMM yeni dönem açılışı ile birlikte hem Edirne hem Ankara’da çalışmalarının devam edeceğini kaydeden Aksal, “TBMM Genel Kurulunun ara verdiği dönemde bölgede hız kesmeden devam eden çalışmalarımızın ardından 1 Ekim 27. Dönem 5. yasama yılı açılışı ile birlikte TBMM çalışmalarımıza yoğun bir tempo ile başladık. TBMM Genel Kurulunda ülkemiz ve milletimiz için ‘daima hizmet daima millet anlayışı’ ile sürdürdüğümüz  çalışmalarımız harici kalan zamanlarda da bölgemiz için görüşmelerde bulunuyoruz. Bu kapsamda  Edirne’mizin yatırımları ve projeleri ile ilgili Tarım Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ve Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül ile bir araya geldik.


Edirne verimli topraklar denildiğinde akla gelen en önemli şehirlerden. Sayın Bakanımız ‘suyun gücünü milletle buluşturuyoruz’ projesi ile hükümetimizin tarıma olan desteğini perçinliyor. Tarım ülkesinde, verimli toprakların incisi Edirne’miz için daha nice büyük projeleri hükümetimizin, bakanlığımızın desteği ile hayata geçireceğiz. Edirne için en önemli konulardan biri olan sulama konusunda Sayın Bakanımızın, Edirne’de yatırımlarının artacağına dair müjdesini de buradan hemşehrilerimle paylaşmak isterim.”
dedi.


Yoğun  tempo ile başlayan Ankara günlerinde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile de bir görüşme gerçekleştiren Aksal, şunları söyledi: “Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül kısa zaman önce gerçekleştirdiği Edirne ziyaretinde, ‘Bugün Edirne’deyiz, çok uzaklarda bile olsak gönlümüz bir, 84 milyon biriz, kardeşiz ve bu anlayışla adliyenin kapısının da adaletin kapısı olduğu anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.’ cümlelerini kullanmıştı. Sayın Bakanımız ile Edirne’ye dair Adalet bakanlığımızın sürdürmüş olduğu projeler kapsamında bu birlik ve beraberlikle çalışmalarımızın devam edeceği vurgusuyla Sayın Bakanımızın Edirne’ye yapmış olduğu ziyaretinde Keşan Ağır Ceza Mahkemesi konusu başta olmak üzere gündeme gelen hususlara dair gelişmelere ilişkin istişarelerde bulunduk.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ