Reklam
Reklam

AK: “İLÇEMİZDE, İPSALA İTTİFAKINI KURACAĞIZ”

AK: “İLÇEMİZDE, İPSALA İTTİFAKINI KURACAĞIZ”
  • 17.10.2023
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi İpsala İlçe Başkanı Mıstık Ak, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal’ın sosyal medyadan yaptığı açıklamaları ile ilgili, “Talihsiz ve mesnetsiz açıklamaları, tüm kamuoyu gibi bizler de sosyal medyadan izledik, takip ettik.” dedi.

“4.5 yıldır İpsala Belediyesini kimilerine göre ‘Baş Danışman’ kimilerine göre ‘Başkan Vekili’ kimilerine göre ‘Başkan Yardımcısı ve Yetkisiz Yetkili’ sıfatlı, maaşlı personeline emanet eden Sayın Başkan’ın yerel seçimlere sadece 5 ay, 150 gün kala, hizmet aşkı ile tutuşması son derece manidardır.” diyen Ak, “Öncelikle ve ivedilikle şunu çok net bir şekilde ifade etmek isteriz ki; 4.5 yıldır hizmet noktasında kafasını kuma gömenler, hiçbir planlı programlı çalışma takvimi olmayanlar, Bozkurt Mahallesi TOKİ konutlarına çivi çakmayanlar, koskoca İpsala Belediyesini, 2 kişiyle yönetmeye, pardon idare etmeye çalışanların basiretsizlikleri ifşa olmuştur. Artık takke düşmüş, kel görünmüştür.


İpsala halkı, kendi beceriksizliğini belediye meclis üyelerine fatura etmeye kalkanları unutmayacak ve sandıkta gerekli dersi verecektir. Petrol ofisi arazisinde, lale bahçesinde ve lisanslı depo ile ilgili meclis üyelerimizden koşulsuz, şartsız tam yetki alıp, 4.5 yıldır hiçbir çivi çakmayan sayın Ünsal’ı ‘Boşa geçen günler!’ için özür dilemeye davet ediyoruz.”
şeklinde konuştu.
CHP İpsala İlçe Başkanı Mıstık Ak, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Eski kasaplar hali alanında inşa edilen nehir konaklarındaki belediye dükkanlarımız 4.5 yıldır niçin çürümeye terk edilmiştir? İpsala Belediyesinin dükkanları, sayın başkan tarafından küçümseyici bir ifadeyle neden ‘bir kısım dükkan’ olarak ifade edilmektedir? İpsala’mızın 1 metrekaresi de, 1 dükkanı da bizim için çok değerlidir. Çünkü o dükkanlar, o araziler, tüm İpsala halkına aittir.
İpsala Belediyesini kapalı kapılar ardında yönetmeye çalışanlar, mahalle muhtarlarına kapıları kapatanlar, demokrasinin temel taşı olan mahalle muhtarlarından gelen talepleri bile şişkin egoları ve kibirleriyle görmezden gelen bu yönetim anlayışına, 31 Mart 2024 tarihinde tüm İpsala halkıyla birlikte son vereceğiz.

Bizlerin değil sayın Meral Akşener’in son verdiği millet ittifakını, Cumhuriyetimizin asırlık çınarının bayrağı altında ‘İpsala ittifakı’ olarak, ilçemiz özelinde tekrar kuracağız. Bu ittifak ile birlikte İpsala belediye yönetimi tarafından hor görülen, itilen, kakılan, baş danışman engelini aşamayarak Sayın Ünsal’a ulaşamayan tüm İpsalalılar’ı halkın partisine davet ediyoruz.
Biz ötekisi olmayan bir İpsala için, bu yolda çalışa çalışa kazanacağız. Tüm İpsala halkıyla birlikte başaracağız. İpsalalılar’ın belediyesini, 2 kişiden teslim alıp, yeniden tüm İpsala halkına armağan edeceğiz. İlçemizi yeniden sosyal demokrat, halkçı belediyecilikle buluşturacağız. Çünkü İpsala’mız 2 kişinin şişkin egolarından ve kibirinden büyüktür.
Yönetim kurulumuzla, belediye meclis ve il genel meclis üyelerimizle, her zaman olduğu gibi bundan sonra da İpsala halkının yanında olmaya, İpsala halkının menfaatleri doğrultusunda hareket etmeye devam edeceğiz. Sözümü bitirmeden önce bir kez daha cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz. Kutlarken de şunu açık yüreklilikle ifade etmek isteriz, İpsala Belediyesini plansız programsız yöneten 2 kişi, 29 Ekim’e 2 hafta kala mı, cumhuriyetin 100. yılını hatırlamıştır? Bu kadar önemli bir yılda, bu kadar önemli bir kutlama etkinliği son dakika da mı hazırlanır? Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları noktasında çevre ilçelerde onlarca etkinlik yapılırken, İpsala Belediyesini yöneten 2 kişi neredeydi diye sormak gerekir. Bu konuyu da halkımızın takdirine sunuyor, değerli kamuoyunu en derin saygılarımızla selamlıyoruz.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ