Reklam
Reklam

AK PARTİ’Lİ YÖNETİCİLER, YAŞLILARIN EMRİNDE..

AK PARTİ’Lİ YÖNETİCİLER, YAŞLILARIN EMRİNDE..
  • 25.03.2020
Reklam

Bugün AK Parti Keşan İlçe Başkanlığında, Corona virüsüyle ilgili toplantı düzenlendi.

Saat 13.30 sıralarında düzenlenen toplantıya, Keşan Belediye Başkan Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Edirne İl Genel Meclisi üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş ile Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın, Gençlik Kolları Başkanı Ebeydullah Fidan ve bazı yöneticiler katıldı.

İlk olarak konuşan Kılınç, şunları söyledi: “Dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü (Kovid-19) salgını nedeniyle, 21 Mart itibarıyla ‘65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan tüm 65 yaş grubundaki kişilere sokağa çıkma yasağı’ ilan edildi.

Türkiye’nin en büyük yapısı olarak, 81 ilimiz 973 ilçemizde Mehmet amcalarımız Ayşe teyzelerimiz için elimizden gelen her şeyi tek devlet, tek millet olarak yapmaya devam ediyoruz.

Herkes risk altında. Bir kişinin alacağı tedbir çok kişiyi korur. Dünyanın her yerini etkiliyor. Bizden önce maruz kalan yerlerin tecrübesinden faydalanalım. Özellikle yüksek risk altında olan yaşlılarımızı koruyalım. Onlara saygıyla, hürmetle, incelikle yaklaşılması çok önemlidir. Sosyal medyada bazı incitici yaklaşımlar görüyoruz. Yaşlılarımız hayat abidelerimizdir. Hayatları tek tek ve tüm toplumumuz için çok kıymetlidir.

Sağlık personellerimiz bu zor süreçte 7 gün 24 saat halkımıza sağlık hizmeti sunmak için fedakarca çalışıyor. Hem kendimizi hem de sevdiklerimizin hayatını riske atmamak için zorunlu olmadıkça evden dışarıya çıkmayalım. Bu süreci dayanışma içinde atlatacağız. Gün birlik olma günüdür.

Sevgili Keşanlılar. 65 yaş ve üzeri, bazı kronik rahatsızlıklara sahip ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan vatandaşlarımız için Vefa İletişim Seferberliği’miz tüm ekipleri ile göre hazır.

112, 155, 156 numaralı irtibat hatlarını aramanız yeterlidir. Evde kal Keşan.”

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da “AK Parti Keşan İlçe Yönetim Kurulu’nun aldığı bu kararı destekliyorum. Hizmet etmek için Vefa Destek Grubu’nun emrini bekliyoruz.” dedi.

Helvacıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu zamana kadar Keşan’da ve çevresinde Corona virüsü vakasının bulunmaması da sevindiricidir. Ancak yine de Corona virüsüne karşı her türlü tedbirler alınıyor.”

Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın da “Kadın kolları olarak mahalle başkanlarıyla devamlı iletişim halindeyiz. 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. İnşallah bu olayı hayırlısıyla en kısa sürede atlatacağız.” diye konuştu.

Gençlik Kolları Başkanı Ebeydullah Fidan da gençlik kolları olarak yaşlılara her türlü yardımda bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ