Reklam
Reklam

AKGÜN: “ZİHNİYETİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN ADAYIZ”

AKGÜN: “ZİHNİYETİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN ADAYIZ”
  • 20.09.2023
Reklam

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne İl Başkan adayı Erdal Akgün, partisinin Keşan İlçe Başkanlığını ziyaret ederek adaylığını açıkladı.

Saat 12.00’de başlayan adaylık açıklamasına; CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Yönetim Kurulu üyeleri, Edirne İl Genel Meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, önceki dönem ilçe ve belediye başkanları ile partililer katıldı.

ÇAKIR: “KAZANAN CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLACAK”

İlk olarak konuşan CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, şunları söyledi: “Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongreler, bayram havasında geçer ilçe konularımız de aynı şekilde herhangi bir olumsuzluğa mahal vermeden CHP’ye yakışır bir şekilde bir kongre süreci yaşadık. Dün Samet Kahraman buradaydı bugün Erdal Akgün ikisi yarışacak. Hem partimize hem de onlara yakışan bir kongre olmasını emmeni ediyorum. CHP bu ülkeye demokrasiyi getiren Türk Milletini demokrasiyle taçlandıran bir parti. İnanıyorum ki pazar günü de aynı şeyleri yaşacağız. Sonuç ne olursa olsun kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacak. Ben şimdiden hem kendisine hem de partimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Akgün’e çıkmış olduğu yolda başarılar diliyorum.”

Çakır daha sonra sözü CHP Edirne İl Başkan adayı Erdal Akgün’e bıraktı.

Konuşmasına özgeçmişi hakkında bilgi vererek devam eden Akgün, “Cumhuriyet Halk Partisi gerçekten bugün bütün rakipleri tarafından bitirilemeyen bir partidir. Zaman zaman hepimiz deriz ‘Mustafa Kemal‘in askerleriyiz’ diye. Sivil ordusunu bitiremiyorlar Mustafa Kemal Atatürk‘ün çünkü bu laik cumhuriyetin bu Atatürk sevdalılarının Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı var yani en çok çalışma sebeplerimizden bir tanesi de budur. Şimdi diyebilirsiniz ‘bu kadar görev yapmışınsın il Başkanlığı nereden çıktı?’ diye dediğim gibi özellikle il genel meclis ile beraber görev yaptığım ağabeylerim benim heyecanımı bilirler.” diye konuştu.

“İHALE PEŞİNDE KOŞAN İNSANLAR BU PARTİDE YÖNETİCİ OLMAMALI”

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözünü hatırlatarak açıklamasına devam eden Akgün, şunları söyledi: “Çok güzel söylüyor genel başkanımız siyaset zenginleşme yeri değildir. İhale peşinde koşan insanlar bu partide yönetici olmamalı. Ben böyle bir kardeşinizim. Korkmuyorum korkmayacağız. Ne AKP’den korkuyorum ne de Cumhuriyet Halk Partisi’ne siyaseten zengin olanlardan korkmuyorum arkadaşlar. Biz bu partinin ahlakıyla, terbiyesiyle yetiştik. Onun için Keşan’ın  acısını unutmadan, Edirne’yi kaybetmemek için buradayız. İçimiz yandı, Keşan’a içimiz. Bu acıyı hala unutamadık. Ben uyumlu çalışan bir insanım.”

“CHP’DE SOL YOK, CHP’DE ÖZGÜRLÜK YOK”

CHP Edirne İl Başkan adayı Erdal Akgün, aday olma sebeplerini sıralayarak açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Koltuğunun altında mavi dosyalarla Ankara’da hava atanlarla siyaset olmaz. Keşan örgütü ne derse o olur. Bu belediye başkan adayını, il genel meclisi, belediye meclis üyelerini Keşanlılar belirlemelidir. Bizim olmazsa olmazlarımızdan bir tanesi de tabii ki ön seçim. Tek adama karşıyız Edirne’de her şeye tek adam karar veriyor. İpsala İYİ Parti’ye bırakılıyor, ne İpsala İlçe Başkanının haberi var, ne Edirne’de bir tane CHP’linin haberi var. Biz zihniyeti değiştirmek için adayız. Bu zihniyet değişikliği CHP’de olmazsa vay halimize. İnsanların değişmesi ile hiçbir şeyin olmadığını görüyoruz. Ama bu zihniyet değişikliği mutlaka ve mutlaka olmalı. İnadına sol, inadına özgürlük diyoruz. CHP’de sol yok, CHP’de özgürlük yok. CHP’de fakir fukara yok. İnsanların ekmeğiyle oynanmamalı. En yüce değer emek, ekmek diyoruz aramızdaki çok kişinin bunlarla ilgisi alakası kalmamış. Bugünkü zor duruma düşmemizin sebepleri budur. Benim de il başkanına da olmamın sebepleri bunlardır. Desteğinizi bekliyorum size sadece ve sadece şunu sözünü veriyorum asla ve asla Ankara Keşan’la ilgili karar vermemeli.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ