Reklam
Reklam

AKSAL, DÜNYA ROMANLAR GÜNÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

AKSAL, DÜNYA ROMANLAR GÜNÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI
  • 08.04.2022
Reklam

TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 8 Nisan Dünya Romanlar günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Aksal açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bir toplumdaki etnik gruplar o ülkenin kültürel ve sosyal değerlerinin en önemli en güzel renklerini oluşturur. Çeşitli kültürlerin bir araya geldiği, Osmanlı İmparatorluğu’nun dil, din, ırk gözetmeksizin hüküm sürdüğü bu kadim topraklarda bizler de bu bilinçle yaşıyoruz. Hem hükümet olarak hem de toplum ve millet olarak tüm inançlara, tüm etnik gruplara, tüm duygu ve düşüncelere samimiyetle kucak açıyor, bu ülkeyi beraber ileri taşımaya birlik olmaya çok önem veriyoruz.

Seçim bölgem Edirne başta olmak üzere ülkemizin dört bir yanındaki Roman vatandaşlarımız ve toplumumuzun tüm fertleri ile birlikte geçmişte olduğu gibi yarın da ülkemizde kardeşliğin, barışın, huzurun çoğalması için beraber omuz omuza mücadele edeceğiz. 

Ne diyor Yunus Emre;

‘On sekiz bin alemin cümlesi bir içinde

Kimse yok bir’den ayrı, söylenir bir içinde

Cümle bir onu bir’ler, cümle ona giderler

Cümle dil onu söyler, her bir tebdil içinde.’

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği şu cümlelerle Roman vatandaşlarımız nazarında tüm vatandaşlarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyor, 8 Nisan Romanlar Günü’nü kutluyorum.

Bizler aynı kıbleye yönelen, Hakk’tan gelen ve Hakk’a dönecek olan, tüm sıfatlarının ötesinde insan sıfatına haiz kullarız. Her kim ki diğer sıfatlarından birini, insan sıfatının önüne çıkartır, işte o zarardadır, o gaflettedir, o acz içindedir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ