Reklam
Reklam

AKSAL, HELVACIOĞLU VE KILINÇ ANKARA ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

AKSAL, HELVACIOĞLU VE KILINÇ ANKARA ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ
  • 26.05.2019
Reklam

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, düzenledikleri ortak basın açıklamasıyla, hafta içinde gerçekleştirdikleri Ankara ziyaretleriyle ilgili bilgi verdi.

Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Uslu, Yakup Balcı, Keşan Belediye Meclisi üyesi Nehir Gergin ve ilgili birim müdürlerinin katıldığı, Başkanlık makamında gerçekleştirilen ve saat 12.00’de başlayan açıklamada ilk olarak Aksalsöz aldı.

     AKSAL: “ASKERLİK KANUNU İLE İLGİLİ MÜJDE VERDİ”

Meclis’te hem Keşan hem de ülke için yoğun şekilde çalışmalara devam ettiklerini belirten Fatma Aksal, “Hem ülke hem de bölgemizi yakından ilgilendiren turizmle ilgili Meclis’ten bir yasa çıkardık. Önümüzdeki hafta da herkesin beklediği askerlik kanunu Meclis’e geliyor. Her dönemde gençlerimiz askerlik ve bedelliyle ilgili bir beklenti içine giriyor. Gençlerimizin hayat kurmada önlerinde askerlik hep bir engel olarak duruyor. Askerlik yapmadan gençlerimiz evlenemez, gençlerimize iş de verilmez. Askerlikle ilgili olayı kökünden çözmek için bir yasa hazırladık.

     Gençlerimiz gelecek planlarını önlerini görerek artık daha rahat şekilde yapabilecekler. Mevcut askerde olan gençlerimiz için bu çok büyük bir müjde. Önümüzdeki hafta yasa Meclis’e gelecek. Bu yasayla birlikte askerlik 6 aya iniyor. Bunun bir ayı zorunlu. Çok güzel bir coğrafyada yaşıyoruz ama çok sakin bir konumda da değiliz. O yüzden gençlerimizin eli silah da tutmalı. Temel askerlik eğitimini herkes almalı. Sonrasında kalan 5 ayı gençlerimiz satın alabilirler. İsteyen gençlerimiz yedek subay olarak da askerliklerine devam edebilirler. Devrim niteliğinde bir çalışma. Konu hakkında Meclis çalışmalarımız devam edecek. İnşallah bayrama kadar kanunlaştırıp müjdeyi vereceğiz.” dedi.

     “KEŞAN’DA FARK YARATACAK HİZMETLERİN GELMESİ

     İÇİN GÖRÜŞMELER YAPIYORUZ”

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’la beraber Keşan’a hizmet getirmek için bakanlıklarda ve ilgili kurumlarda görüşmeler yapmak üzere Ankara’ya gittiklerini bildiren Aksal, “Keşan halkı, haklı olarak bizden hizmet bekliyor. Biz de Keşan’da fark yaratacak ve ihtiyaç olan hizmetlerin gelmesi için görüşmeler yapıyoruz. Akşamdan sabaha işler olmuyor, ciddi planlamalar yapılması gerekli. Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank’a ziyaret gerçekleştirdik. Bu bakanlığımızın belediyelerimizin verdiği vaatleri yerine getirip- getirmediğine dair kurdukları bir birim var. Bu birim tüm belediyelerin çalışmalarını ve gelinen seviyelerini takip ediyor, gerekiyorsa da destekte bulunuyor. Bu birime projelerimizi verdik ve değerlendiriliyor. Amacımız Keşan’ı hak ettiği daha iyi noktaya taşımak, daha güzel ve yaşanılabilir bir Keşan oluşturmak. Hep birlikte Keşan’a çok güzel hizmetler yapacağız. Ancak iktidar belediyesi de olsanız muhalefet belediyesi de olsanız alınan destekler hep proje bazındadır. Projelerimizi net şekilde önümüze koyup hızlı şekilde yatırımların gelmesi için birlikte adımlar atacağız.” şeklinde konuştu.

     HELVACIOĞLU: OLUMLU SONUÇLARLA KEŞAN’A DÖNDÜK

Daha sonra Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu konuştu.

     Fatma Aksal’ı Keşan’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını bildiren Helvacıoğlu, şunları kaydetti: “Vekilimize her konuda bizi yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyoruz. İki günlük bir Ankara ziyaretimiz oldu. Orman Genel Müdürlüğümüzü ziyaret ederek Kent Ormanı konusunu görüştük ve hayvan barınağımızın yapımının tamamlanması için destek istedik, önemli de yol aldık. TOKİ Başkanlığını ziyaret ettik. Önümüzdeki süreç içinde iki farklı tipte Keşan’a TOKİ planlıyoruz. Bunlar çalışma aşamasında ama olması için de gayret gösteriyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Bakan Yardımcısı Fatma Varank’la görüştük ve projelerimizle ilgili önemli desteklerini gördük. Gerek Millet Bahçesi gerekse temalı caddelerimiz, altyapı konusunda olumlu geri dönüşler aldık. Denizlerdeki kamplar, tahsis noktaları ile ilgili görüşmeler yaptık. Bu noktaları belediyemizin işletmesi ve tahsisi konusunda konuştuk. Erikli’de pazaryeri olarak kullanılması için bir okul yerinin arsasının belediyeye tahsisini istedik.”

Keşan’da vakıf kurulması için de Ankara’da girişimlerde bulunduklarını belirten Mustafa Helvacıoğlu, şunları kaydetti: “Keşan İyilik Sağlık Eğitim Vakfını kurmak için Vakıflar Genel Müdürlüğünü ziyaret ettik. Belediyemizin desteği ile yaşayacak Oda ve Borsalarımızın ve STK’ların da içinde olduğu bir vakıf kurmak istiyoruz. Olumlu sonuçlarla Keşan’a döndük. Birçok bakanlıkta ziyaretlerimiz oldu. Önümüzdeki günlerde projelerimizi gerçekleştirerek sonuca götüreceğiz.

Ziyaretlerimiz nedeniyle bizleri destekleriyle yalnız bırakmayan Vekilimize, İl Başkanımız ve İlçe Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

     KILINÇ: “YATIRIMLARIN EN HIZLI ŞEKİLDE

     KEŞAN’A GELMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Açıklamada son konuşmayı AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç yaptı.

     “Ankara’dan Keşan’a ne hizmet getirebiliriz.” düşüncesiyle hareket ettiklerini belirten Kılınç, “5 yılda Keşan’ın bütün eksik ve sorunlarını çözmek için yola çıktık. Vekilimizin büyük desteklerini gördük ve bütün kapılar bize sonuna kadar açıldı. 10 bakanlık ziyaretimiz oldu ve her gittiğimiz bakanlıkta çok sıcak şekilde karşılandık. Keşan’a gerekli olan ne varsa bize verileceği iletildi. Bizden proje anlamında çok çalışmamız ve ne istediğimizi bilerek gitmemiz istendi. Vekilimiz projeler konusunda ilk adımlar atarak önümüzü sonuna kadar açmış. Yakın süreçte yine Ankara’ya gideceğiz. Yatırımların en hızlı şekilde Keşan’a gelmesi için çalışıyoruz. Yeni bir Keşan yakın zamanda olacak.”dedi.

Açıklamaların ardından projelerle ilgili müdürlüklerle detaylı bir çalışma toplantısı gerçekleştirildi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ