Reklam
Reklam

AKSAL: “KIZ ÇOCUKLARINDA OKULLAŞMA %90 OLDU”

AKSAL: “KIZ ÇOCUKLARINDA OKULLAŞMA %90 OLDU”
  • 20.09.2022
Reklam

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, eğitim ile ilgili açıklamada bulundu.

Aksal, AK Parti hükümetlerinin gerçekleştirdiği eğitim dönüşümlerine değindi.

“EĞİTİMDE VE İSTİHDAMDA MESLEKİ LİSE VİZYONU”

Milletvekili Aksal, şunları ifade etti: “Uygulamalı eğitimin en verimli eğitim modellerinden biri olduğunu biliyoruz. Bu anlamda mesleki liseler istihdam ve eğitimin harmanlandığı önemli bir statü kazanıyor. Okullarımız ve sanayi bölgelerini bir araya getiren işbirliği projeleri ile uygulamalı eğitimden en yüksek faydayı hedefliyoruz ve bu projelerimizi uluslararası platforma taşıyarak uluslararası mesleki ve teknik Anadolu liselerini hayata geçiriyoruz.”

“% 78’DEN % 93’E ÇIKTI”

Eğitim hayatında önemli bir rol oynayan okul öncesi eğitim projelerinde 5 yaş çocukların okullaşma oranının %78’den %93’e çıkardıklarını söyleyen Aksal, “Salgın döneminde eğitim faaliyetlerinin sekteye uğramaması adına dijital platformlar, ücretsiz materyal desteği, yaz okulları uygulamalarıyla tüm öğrencilerimize destek sağladık.” dedi.

“KIZ ÇOCUKLARINDA OKULLAŞMA %90 OLDU”

Kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına “Haydi Kızlar Okula” projesi ile kız çocuklarının okullaşma oranını %90’ların üzerine çıkardıklarını kaydeden Fatma Aksal, “Kız çocuklarımızın eğitimine ve öğrencilerimize, eğitim camiamıza her daim gösterdikleri teveccüh münasebetiyle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a , kıymetli eşleri Sayın Emine Erdoğan hanımefendiye, tüm bakanlarımıza ve ilgili kurumlarımıza milletimiz adına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ