Reklam
Reklam

AKSAL: “ÖZELLEŞTİRMEYİ ELEŞTİRENLER MİLLETTEN CEVABINI ALMIŞTIR”

AKSAL: “ÖZELLEŞTİRMEYİ ELEŞTİRENLER MİLLETTEN CEVABINI ALMIŞTIR”
  • 16.12.2020
Reklam

AK Parti Edirne Milletvekili ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı Dr. Fatma Aksal, TBMM Genel Kurulunda gerçekleştirilen bütçe görüşmelerinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı adına konuşma yaptı.

Aksal, önyargılarla özelleştirmeyi eleştirenlere en güzel cevabı özelleştirilen kurumların ve bu sayede takdirini kazandıkları milletin verdiğini söyledi.

Milletvekili Fatma Aksal konuşmasında, şunları ifade etti: “Ülkemizin en önemli iktisadi hamlelerinden olan özelleştirmeler maalesef neredeyse her zaman muhalefet açısından bir malzeme haline getirilmiş, bunun üzerinden hamaset siyaseti yapılmaya çalışılarak gündem oluşturma çabası içine girilmiştir. Bu çabaların boşa çıktığının en büyük göstergesi; özelleştirilen kurumların ciddi şekilde kâra geçmesi ve bu sayede milletin takdirini toplamasıdır.”

Aksal, önümüzdeki dönemde de ekonomide verimlilik artışı temelinde etkin bir piyasa mekanizması oluşturulması bakış açısıyla, devletin kamusal fayda taşımayan iktisadi hayattaki payının azaltılmasına yönelik rekabetçi ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirilen uygulamalara devam edeceğinin de altını çizdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ