Reklam
Reklam

AKSAL, ÜNİVERSİTELERE YAPILAN YATIRIMLARI DEĞERLENDİRDİ

AKSAL, ÜNİVERSİTELERE YAPILAN YATIRIMLARI DEĞERLENDİRDİ
  • 25.04.2022
Reklam

TBMM KEFEK Başkanı ve Edirne AK Parti Milletvekili Fatma Aksal, üniversitelere yapılan yatırımlar ve gençlik üzerine değerlendirmede bulundu.
Türkiye’yi, iktidara geldikleri ilk günden beri; eğitim, bilim, teknoloji temelleri üzerinde geliştirme hedefinde olduklarını kaydeden Aksal, “Dünya’nın hızına ayak uydurabilmek için, yaşanan gelişmeleri ülkemizin değerleri ve potansiyeli ile yoğurmak üzere bir çok alanda olduğu gibi eğitim alanında da reformlara imza attık.Gençlerimizi hayata hazırlayan eğitim yuvası üniversitelerimizin sayısını bu süreçte 78’den 207’ye, akademisyen sayımızı 70 binden 182 bine çıkardık.
Elbette ki bu üniversitelerde okuyan gençlerimizin artan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla, rahat ve modern projelerimizle yurtlarımızın sayısını 190’dan 778’e, yurt kapasitelerini 182 binden 747 bine yükselttik.”
dedi.
Yurtlardaki öğrenciler için aylık 750 TL beslenme yardımından internet erişimine kadar desteklerinin günden güne arttığını da söyleyen Fatma Aksal, şöyle devam etti: “İsteyen her öğrencimize lisansta 850, yüksek lisansta 1.700, doktorada 2.550 TL aylık burs-kredi veriyoruz.
Ülkemizin dört bir yanında 399 gençlik merkezimizle, 299 genç ofisimizle, 43 gençlik kampımızla  gençlerimize kendilerini geliştirme imkanı  sunuyoruz.”

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, şunları kaydetti: “Spora ve sporcuya verdiğimiz desteğin göstergesi olarak ülkemizde 4 bin 126 spor tesisiyle hizmet veriyoruz. Son yıllarda artan başarılarımızla gurur duyuyor, gençlerimizi teşvik ediyoruz.Lisanslı sporcu sayımızın 278 binden 11 milyon 300 binin üzerine çıkması bizler için gurur kaynağıdır.
Gençlerimizin, ülkemizi geleceğe taşımak üzere emanet edeceğimiz nesillerin her daim yanındayız.Bu vizyon ile vatanına faydalı olmak isteyen tüm gençlerimize teşekkür ediyorum.
Sevgili gençler, sizlere bu ülkenin bayrağını devralıp ileriye taşıyacağınız nice başarı dolu hayatlar diliyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ