Reklam
Reklam

AKŞAM KURUYORLAR SABAH YAPIYORLAR!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 16.04.2022

Hem ne kurmak!.. Hayal güçleri inanılmaz!.. Akla mantığa sığmayacak bir hayal gücüne sahipler!.. İsteseniz de düşünemez ya da başaramazsınız!.. Böyle bir düzenleme yapmak için dahi olmak lazım!..

Neden mi bahsediyorum… Keşan merkezinde yapılmaya çalışılan, ne olduğunu tam olarak kavrayamadığım, trafik akış yönündeki güzergah değişiklik… Resmen Keşan’ın beyniyle oynanıyor!.. Yani 40 yıl düşünsek böyle bir sistem aklımıza gelmezdi… Vakti evvelinde de hacıyatmazlarla türlü türlü oynandı yön güzergahları üzerinde ama böylesine can damarından vurulmamıştı şimdiye kadar… Ha şimdi kimileri mırıldanıyordur ‘Dur bakalım daha ortada fol yok yumurta yok, hele bir düzene girsin, her şey yoluna girecek’ diye… Yahu… Gören göz kılavuz ister mi? 2 gündür Keşan içinde beynim döndü dolanıp dururken… Bir de ne o öyle zaten dar olan cadde üzerindeki beton yığını… Ne yapılacak? Heykel mi dikilecek? Doğru sanatın getirisi yüksek!.. Paha biçilmez eser oluyorlar!.. Trafik güzergahının içine et, sonra dik heykelleri… Beyin çıldırsın, göz açılsın!..

Trafik güzergahıyla bu kadar oynamak, hele bu derece beton yığınları yaparak oynamak pek akla hizmet değil!.. Eskiyi bozdunuz birçok yerde yeni şeyler yaptınız, baktınız olmadı, eskiye dönüş yaptınız… İyice yap-boz tahtasına çevirdiniz güzergahları… Ancak şu an yaptığınız düzenleme içinden çıkılmaz bir hâl alacağa benziyor… Resmen evcilik oynuyor idareciler yollarla!.. Çocuk gibiler!.. Bir oraya atlıyorlar oyun kuruyorlar, bir buraya atlıyorlar oyun kuruyorlar!..

Vallahi yazacak şey çok ama, mübarek Ramazan ayında idarecilerin Ramazan rehavetine kapılmış olacağı ihtimali üzerine çok uzatmak istemiyorum…

Keşan merkezinde bu şekilde bir güzergah ve yapılanmaya gidilmesinde kimin katkısı varsa gözlerinden öpüyorum!.. Bir ilki becerdiniz!.. Allah sonunuzu da sonumuzu da hayır eylesin!..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ