Reklam
Reklam

AKŞENER: “HERKESE İNAT, GEZMEYE DEVAM EDECEĞİM”

AKŞENER: “HERKESE İNAT, GEZMEYE DEVAM EDECEĞİM”
  • 19.02.2020
Reklam

Bugün Keşan’a gelen ve esnafın sıkıntılarını dinleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, vatandaşa yaptığı konuşmasında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, bugün yaptığı bir konuşmasında İYİ Parti’nin 2023’e kadar kapanacağı yönünde ifade kullandığını dile getiren Akşener, “Sayın Erdoğan grup toplantısını bizlerle aynı gün yapmıyor, fakat bugüne getirmiş. Demiş ki, <İYİ Parti 2023’e kalmaz.> Valla rahmetli anacığım derdi ki; <Kul kurar, kader gülermiş> dedi.

Keşan ziyaretinden önce İpsala’ya giden ve burada İYİ Parti’den İpsala Belediye Başkanlığına seçilen Abdullah Naci Ünsal‘ı makamında ziyaret eden Meral Akşener, daha sonra ilçede pazarcı esnafını dinledi.

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe ve CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan tarafından Tekel Meydanı’nda karşılanan Akşener, esnaf ziyaretinin ardından partisinin İlçe Başkanlığı kapısının önünde Keşan halkına seslendi.

“2023’TE KİMİN KALIP, KALMAYACAĞINA KEŞANLI KARAR VERECEK”

Konuşmasında Recep Tayyip Erdoğan’a eleştirilerde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugüne kadar yapılmayan bir çalışma ortaya koyduklarını vurgulayarak, “Sayın Erdoğan grup toplantısını bizlerle aynı gün yapmıyor, bugüne getirmiş. Demiş ki; <İYİ Parti 2023’e kalmaz.> Valla rahmetli anacığım derdi ki; <Kul kurar, kader gülermiş.> Sayın Erdoğan, Keşan’a gel de buradaki işsiz gencin, elektrik, doğal gaz faturaları iki katına çıkan ve vergisini ödeyemeyen esnafın, beş yıldır iş bulamayan iki çocuklu babanın, kayın pederinin emekli maaşına kalmış damadın seslerini dinle. Etrafındaki çapsız danışmanları dinleye dinleye böyle oldun. Van’da insanlar çığ altındayken, gittin Kırıkkale’ye insanların kafasına keyif çayı attın. 2023’te kimin kalıp, kalmayacağına burada toplanan Keşanlı karar verecek.” dedi.

“HARAM ZIKKIM OLSUN”

“Türkiye’nin selameti için etrafındaki çapsız danışmanları, ekonominin içine tükürmüş o beceriksiz damadını ekonominin başından çek.” diyerek sözlerini sürdüren Akşener, “Esnaf yanıyor, çiftçi yanıyor, tencere kaynamıyor. İpsala’da bir kadın pazardan yırtık yufka almış. Sayın Erdoğan sen yırtık yufka nedir, yırtık olanla yırtık olmayan yufka arasındaki fiyat farkını bilir misin? Günlük sarayın masrafı öyle arttı ki, o masrafları saraya edeceğine asgari ücrete 200 TL zam yapardın. Haram zıkkım olsun. Onun için herkese inat, gezmeye devam edeceğim. Tek tek herkesin ayağına gideceğim.” diye konuştu.

Meral Akşener, daha sonra İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Burada ilçe yönetimi ile bir araya gelen Akşener, çalışmalarla ilgili istişarede bulundu.

Meral Akşener partili kadınların kendisine verdiği hediyeleri de kabul etti.

SANAYİ ESNAFINI DİNLEDİ…

Akşener partiden ayrıldıktan sonra Keşan Küçük Sanayi Sitesi’ndeki esnafla bir araya geldi.

Meral Akşener burada, Keşan Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Salim Şevik, Keşan Madeni Eşya ve Demirciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Erkan ve esnaf tarafından karşılandı.

Burada bir işyerine giren Meral Akşener, iş kıyafetlerini giyerek esnaf Fatih Uslu ile birlikte demire kaynak yaptı.

Daha sonra da Akşener’e, esnafın sorunları oda başkanı Hüseyin Erkan aktardı.

Sanayi sitesindeki esnafı ilk kez bir parti genel başkanının ziyaret ettiğinin altını çizen Erkan, esnafın sorunlarını yazan dosyayı Meral Akşener’e verdi.

Akşener buradaki ziyaretini tamamladıktan sonra Keşan’dan ayrıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ