Reklam
Reklam

ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR, AHESTE AHESTE!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 01.11.2023

Türk milleti olarak Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşku ile kutladık… Kutlamalar esnasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın sosyal medyadan yaptığı paylaşım bir kesimi sevindirirken, büyük bir çoğunlukta panik yaşadı… Kimisinin o an daha haberi oldu, kimisinin birkaç saat sonra, kimisi de gece yarısı fark etti ani kararla verilen müjdeyi!.. Halbuki bizler, gece yarısı kararnamelerine, gece yarısı zamlarına ve gece yarısı verilen ani kararlara hazırlıklı olan bir topluluk haline geldik!.. Sayın Erdoğan, gece saat 22.00 sıralarında anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimine 1 günlük tatil ilan etti… Özellikle büyük şehirlerde bunun ne gibi sıkıtılar yaratacağı her zaman ki gibi yine hesap edilmedi… Onlar yaptı ve oldu!..

Şimdi emekliler ani bir karar bekliyor Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan… Cumhuriyetimizin 100. yılında emeklilere vermeyi taahhüt ettiği 5.000 TL ikramiyeyi, ayırım yapmadan vermesini diliyor… Bunu birazda hükümetin yükünü hafifletmek için istiyor!.. Neden mi? Çok zorlanacaklar çünkü!.. Paralı emekli ile parasız emekliyi ayırmak için!.. Eğer burada amaç; ekonomik güçlük çeken emekliye destek olmak ise işleri gerçekten zor!.. Çalışan emekliye vermeyeceklerini açıklamadılar… Peki hiç düşündüler mi emekli neden çalışıyor diye? İhtiyacı olmasa, hayatını idame ettirecek bir maaşı olsa emekli çalışır mı? Çalışmaz… Büyük bir grup emekli var ki, onların tuzu kuru!.. Aklı kemale eren evlatlarının üzerlerine devretmişler şirketlerini, çekilmişler koltuklarına, çerez parası niyetine emekli maaşlarını alıyor ancak bankalarda milyonları yatıyor!.. Mal, mülk desen Allah bilir!.. Ancak çalışmıyor göründüklerinden ötürü 5.000 TL ikramiye hakkı kendilerine doğuyor!..

Şimdi siz… İhtiyacı olduğu için çalışan, kayıtlı kayutlu, devletine vergi ödeyen, kazancına devleti ortak eden bu emeklilere Cumhuriyetin 100. yılında bu ikramiyeyi çok görürseniz, mazlumun ahı sizden çıkmaz mı zannedersiniz!.. Çıkar, çıkar… Hem de aheste aheste çıkar!..

Diyeceğim o ki; sizin ani kararlarınıza alışan bir toplum olarak emeklinin beklentisi; bir kere de aklı selim ani bir müjdeyle tüm emeklileri aynı anda sevindirip, yüreklerine su serpmeniz ve adil bir karar almanız…

Yoksa; almayın mazlumların ahını çıkar, aheste aheste!..

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ