Reklam
Reklam

ALTIN, HEM KADİR GECESİ’Nİ HEM DE ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

ALTIN, HEM KADİR GECESİ’Nİ HEM DE ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
  • 08.05.2021
Reklam

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın, bugün kutlanacak Kadir Gecesi ve yarın kutlanacak Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Altın mesajında, şu ifadelere yer verdi: “Dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının yaşanmasına vesile olan pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, ilahi af ve mağfiret niyazlarını zirveye taşıyan, Ramazan ayının sonuna yaklaşırken Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni idrak etmenin sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mübarek gecede semaya açılan eller; ülkemizin, milletimizin huzuru ve sağlığı için dua edecektir.

Bu gecenin manevi iklimi ile dayanışma, kardeşlik ve yardımlaşma duygularımız beslenecek gönül dünyamızı aydınlanacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor; bu gece yapacağımız dua ve ibadetlerin bu zor günleri atlatırken ülkemize, milletimize ve dünyaya sağlık, huzur getirmesine vesile olmasını Cenap-ı Allah‘tan niyaz ediyorum.

Bu mübarek gecenin ardından, aynı zamanda hakkı hiçbir zaman ödenmeyen annelerimizin de günü. Biz, ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ şeklinde düşünen bir medeniyetin evlatlarıyız. Ailenin ve toplumumuzun temel direği olan annelerimiz, hayatımızın ve vatanımızın var olduğundan bu yana hiçbir karşılık beklemeksizin özveri, fedakârlık, şefkat, merhamet ve sonsuz sevgileriyle ülkemizin bugünlere ulaşmasındaki destek ve varlıklarıyla geleceğimizi aydınlatan aziz ve kutsal insanlardır.

Hayatın başlangıç noktasında olan sevginin yegâne temeli annelerimiz, dili, dini, ırkı, milleti ve mezhebi ne olursa olsun; dünyanın neresinde olursa olsun, hangi statüde yaşarsa yaşasın tüm annelerin yüreklerinde taşıdıkları karşılıksız sevgi, şefkat ve sabır gibi yüce erdemlerle hayata ışık tutmaları onların değerlerini ortaya koymaktadır. Milletleri millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında ve yaşatılmasında hiç şüphesiz en çok annelerin payı vardır.

Büyük bir özveri ile bizleri büyüten annelerimizin yaşamımızın her anında yanı başımızda olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan ve dünyamızı zenginleştiren annelerimiz, ilk öğretmenimizdir. Hayatımızdaki en kıymetli hazinemizdir. Kelimelerle anlatılamayan fedakârlık, karşılıksız sevgi ve özverinin adıdır anne. Milli ve manevi değerleri öğrendiğimiz, samimiyetin ne olduğunu ilk elden bizlere anlatan ilk mekteptir ana kucağı.

Bu dünyadaki en güvenli sığınağımız annemizin şefkatli kolları, sevgi dolu kucağıdır. Bilhassa özel çocuklarımızın anneleri için sözcükler kifayetsiz kalır. Çocuğuna bakmaktan usanmaz ve yorulmaz eli öpülesi anneler, size teşekkür etmek için bir gün değil bir ömür yetmez. Sevgi dolu yürekleriyle karşılıksız seven ve koruyan yeryüzündeki kanatsız melektir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle ‘Bir ülkenin gerçekten mutlu olabilmesinin yolu, annelerin yüzünü güldürmekten geçer.’ Çünkü bir toplumun yarısı kadınlardan oluşur diğer yarısını kadınlar doğurur.

Anne duası, ona sığınırsanız, onun varlığı sizin için bir yaşama gücüdür. En değerli varlığımız, baş tacımız ve gözümüzün nuru annelerimize olan vefamızı, sevgimizi, minnetimizi tek bir güne sığdırmak mümkün değildir.

Ben de bir anne, aynı zamanda bir annenin evladı, anne kokusunu içinde hisseden bir evlat olarak bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde hanım olmak üzere ahirete intikal etmiş bütün annelerimizi rahmetle anıyorum. Çok kıymetli, şehit, gazi annelerimiz ve tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor; sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ