Reklam
Reklam

ALTIN: “O GECE ÖLÜMÜ ÖLDÜREN, KORKUYU KORKUTAN BU MİLLETİN NEFERİ OLMAK BIZIM EN BÜYÜK GURUR NIŞANIMIZDIR”

ALTIN: “O GECE ÖLÜMÜ ÖLDÜREN, KORKUYU KORKUTAN BU MİLLETİN NEFERİ OLMAK BIZIM EN BÜYÜK GURUR NIŞANIMIZDIR”
  • 14.07.2021
Reklam

AK Parti Keşan Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın, 15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Altın açıklamasında, şunları ifade etti: “Demokratik yönetimi rafa kaldırmayı hedefleyen ve bu sinsi emellerini 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde 251 kişiyi şehit ederek gerçekleştirmek isteyen FETÖ’nün hain saldırılarının üzerinden 5 yıl geçti. 15 Temmuz gecesi, rabbimizin inayeti ve aziz milletimizin kararlılığı sayesinde darbeci teröristlerin oyunları bozulmuştur. Bu destansı direniş ruhu ilelebet canlı kalacaktır.

15 Temmuz, millet egemenliği üzerinde yeni bir vesayet girişimi değildi. Bu hain kalkışma, düpedüz bir esaret girişimiydi. Tanklar milletin üstüne sürülürken, milletin Meclisi bombalanırken, namlular sivillere ölüm kusarken ve hainler beyhude tuzaklar kurarken, Cumhurbaşkanımızın gecenin karanlığını delip geçen kararlı sesi hepimiz için umut oldu; gün doğmadan yeni bir sabahın muştusu oldu. Bu meşum kalkışmaya milletin kahraman evlatları siper oldular. Vatana alçakları uğratmadılar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yüreklerde tutuşturduğu cesaret ve inançla meydanlara koştular. O karanlık geceyi aydınlık bir sabaha taşıdılar.

Ne o gece milletimize karşı yapılan ihaneti unutacağız ne de milletimizin tarih yazan kahramanlığını, devletine ve demokrasiye sahip çıkmak için yazdığı destanı unutturacağız. O gece ölümü öldüren, korkuyu korkutan bu milletin neferi olmak bizim en büyük gurur nişanımızdır.

O gece, o hayâsız akını durdurmak için iman dolu göğsünü siper eden şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Ve o gece sesiyle, duruşuyla, mücadelesiyle, duasıyla kutsalına sahip çıkan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ