Reklam
Reklam

ALTIPARMAK, BENTONİT OCAKLARINA KARŞI OLDUKLARINI BİLDİRDİ

ALTIPARMAK, BENTONİT OCAKLARINA KARŞI OLDUKLARINI BİLDİRDİ
  • 19.03.2022
Reklam

851 Sayılı Enez Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Altıparmak, Enez’e bağlı 5 köyü yakından ilgilendiren 8 bin dönümlük 1. sınıf tarım arazisinde, 5 ayrı noktada açılması istenen bentonit ocaklarına karşı olduklarını bildirdi.

Altıparmak, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Ben o bölgede yaşayan biriyim, Hasköy’de oturuyorum. Bölgeyi çok iyi biliyorum. Bentonit ocakları açılması istenen alan 1.sınıf tarım arazisidir, buradan her yıl üreticilerimiz binlerce ton ayçiçeği ve buğday üretiyorlar.

Bölgemizin en önemli gelir kaynağıdır. Bu alanlara bentonit ocağı açılırsa tarım ve hayvancılık biter. Burada yaşayan köylülerimiz ne olacak, nasıl geçimlerini sağlayacaklar? Tozdan topraktan  ötürü köylerimizde oturulamaz hale gelinilecektir.

Çiftçi arkadaşlarımızla, köylülerimizle sürekli görüşüyorum. Bu ocakların açılmasını kimse istemiyor, hepimiz  karşıyız. Bu proje  çalışmasının bir an önce son bulmasını istiyoruz.

Buradan tüm üyelerimize çiftçilerimize çağrıda bulunuyorum.”

Ersan Altıparmak ayrıca, 22 Mart 2022 Salı günü saat 13.30’da Enez’e bağlı Şehitler köyü kahvesinde yapılacak olan ÇED toplantısına da tüm bölge halkını davet etti.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ