Reklam
Reklam

ALTYAPI SORUNLARINA 7/24 ÇÖZÜM SUNULACAK

ALTYAPI SORUNLARINA 7/24 ÇÖZÜM SUNULACAK
  • 06.01.2021
Reklam

Keşan Belediyesi tarafından bir süre önce ihalesi gerçekleştirilen altyapı, su ve kanalizasyon çalışması yapım işi için firma ile sözleşme imzalandı.

Bugün saat 13.00 sıralarında Keşan Belediye Başkanlık makamında imza töreni gerçekleştirildi. Programa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Su ve Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran ile birlikte firma yetkilileri katıldı.

Sözleşme töreninde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Keşan içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının bakım, onarım ve yenileme inşaatı yapım işi ihalesini şeffaf bir şekilde yine huzurlarınızda gerçekleştirmiştik. 2020 yılı aralık ayında tamamladığımız ihale kapsamında bugün firmamız ile sözleşmemizi imzalayacağız. Keşan’ımız için önemli bir yatırımı daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Keşan Belediyesi, böyle bir model ile ilk defa tanışıyor. Her geçen gün büyüyen Keşan’da alt yapı, arıza, bakım, onarım, kanalizasyon, yeni ve ilave hatlar yapım işlerinin, iş makinesi ve personeli dahil bir bütün olarak yapılması noktasında işi firmamıza teslim ediyoruz. Bu işleri yaparken, iş makineleri, gerekli olan kepçeler, vidanjörler, paletli makineleri gibi tüm alt yapının tamir, bakım, onarım ve çoğu malzemeleriyle birlikte bin gün (3 yıl) boyunca 7/24 olacak şekilde firmamızla beraber çalışacağız. Daha önce 20-22 elemanımızla yaptığımız bu iş, şimdi firmamızca yapılacak ve o işte çalışan elemanlarımız başka birimlerde görevlendirilecek. Böylelikle buradan da tasarruf etmiş olacağız.

Keşan’ın yollarını yaparken altyapı sorunlarını da düşünmek zorundayız. Altyapı bir şehrin olmazsa olmazıdır.

30 km yol ve 50 km’nin üzerinde kaldırım yaparken, bunların altyapılarını da tamamlamak üzere bir çalışma hazırlamıştık. 2021 yılında da Keşan’ımızın yükselişiyle ilgili çok güzel gelişmeleri halkımızla birlikte yaşayacağız. Gelecek nesilleri düşünerek, onlara güzel ve yaşanabilir bir şehir bırakma adına, ömrümüzü, enerjimizi ve terimizi Keşan’ımız ve geleceğimiz için harcıyoruz. Ben bu anlamda; yapılan bu çalışmaların, gösterilen gayret ve emeklerin heyecanını bizlerle birlikte paylaşan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yapmış olduğumuz bu önemli yatırımların vatandaşlarımıza ve Keşan’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

İŞ KAPSAMINDA 102 FARKLI KALEM VAR

Altyapı, su ve kanalizasyon sözleşmesi ile ilgili Su ve Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran da şu ifadeleri kullandı: “İlave olarak bu iş kapsamında 102 farklı kalem var. Genel olarak her cins ve çapta içme suyu hattı, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı arızaları, bacaların ve ızgaraların temizlenmesi, yeni abone bağlantıları ve olası yapılacak ilave hatların yapımı bu iş kapsamında değerlendirilecektir. Bu iş için ön gördüğümüz iş bitim süresi 1000 gündür. İşlerin yoğunluğu veya düşüklüğüne göre bu rakamda düşüş ya da artış görülebilir. Keşan’a hayırlı olmasını diliyorum.”

Konuşmalardan sonra Başkan Mustafa Helvacıoğlu ve firma yetkilileri, iş sözleşmesini imzaladı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ