Reklam
Reklam

ANMA PROGRAMI, ASRİ MEZARLIK’TAKİ ŞEHİTLİKLE YAPILACAK

ANMA PROGRAMI, ASRİ MEZARLIK’TAKİ ŞEHİTLİKLE YAPILACAK
  • 17.03.2022
Reklam

‘18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ nedeniyle, ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da da program düzenlenecek.

Bugüne kadar Şehitlik Parkı’ndaki Şehitlik Anıtı önünde gerçekleştirilen program, bu yıl Asri Mezarlık’ta yapılan Şehitlik Anıtı’nda gerçekleştirilecek

Saat 09.00’da başlayacak törende, saygı duruşu ve saygı atışının ardından, Keşan Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okunacak.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın Garnizon Komutanlığı’nca belirlenen bir personel tarafından yapılması ve Şehitlik Defteri’nin imzalanmasının ardından, törene katılanlar Şehitliği ziyaret edecek.

Asri Mezarlık Şehitlik Anıtı’ndaki tören burada sona erecek.

SELİM SESLER KONFERANS SALONU’NDAKİ PROGRAM…

Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans Salonu’nda yapılacak ve saat 10.00’da başlayacak olan program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak.

Keşan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programda, ‘18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ temalı şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olan eserler okunacak ve eser sahiplerine ödülleri takdim edilecek.

Buradaki program, Çanakkale Destanı adlı oratoryonun sahnelenmesiyle sona erecek.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ