Reklam
Reklam

ARASTA VE BEDESTEN 30 MART’A KADAR KAPALI

ARASTA VE BEDESTEN 30 MART’A KADAR KAPALI
  • 25.03.2020
Reklam

Edirne Tarihi Arasta corona virüsü salgını nedeniyle kapılarını 30 Mart 2020 tarihine kadar kapattı.

Corona virüsü nedeniyle çoğu esnafın dükkânını açmaması, kapalı olan esnafın mallarını korumakta güçlük çekilmesi, müşteri gelmemesi nedeni ile 79 dükkânın yer aldığı Arasta dernek yönetimi, 30 Mart 2020 tarihine kadar kapatma kararı alarak çarşıyı kapattı. Esnaflar sabırla devletin vakıf kiracılarıyla ilgili alacağı kararı bekliyor.

            “ÇARŞIDA TİCARİ FAALİYET YOK”

Dernek Başkanı Adem Bayrak, çarşıda ticari faaliyetin durma noktasına geldiğini belirtti ve şunları aktardı: “Ülkemizde corona virüsü vakalarının görülmeye başlaması ile birlikte çarșımızda ticari faaliyet durma noktasına geldi. Son günlerde çarşı açık olsa dahi esnaflarımız haklı olarak sağlık tedbirleri nedeniyle dükkânlarını açmamaya başladı. Gelen 5- 6 esnafımız vardı. Hâl böyle olunca dükkanlardaki malların güvenliğini sağlayamayacak duruma geldik. Bu nedenle gelen esnafımızın ve müşterimizin de sağlık açısından sorun yaşamaması için kapama kararı aldık.”

“DEVLETİN VAKIF KİRACILARI İÇİN ALACAĞI KARARI SABIRLA BEKLİYORUZ”

Esnaf Onur Özcan da, “Herkes evlerine gitti. Çarşı açıldığında 5-6 esnaf anca geliyor. Sabırla devletin vakıf kiracıları için alacağı kararı bekliyoruz.” dedi.

            ALİPAŞA 11.00’DE AÇILIYOR

Alipaşa Çarşısı’nda da çoğu esnaf dün dükkân açmadı. Arasta kapama kararını dün öğleden sonra uyguladı.

Çarşı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış, “Şu an için çarşıyı kapamaya ilişkin alınmış bir karar yok. Yarın saat 11.00’de açıyoruz.” şeklinde konuştu.

            BEDESTEN DE AKŞAM KAPANDI

İç kısımda 50 dükkânı bulunan Bedesten Çarşısı Derneği de dün akşam 30 Mart’a kadar kapalı kalma kararı aldı.

Dernek Başkanı Hakan Fındıklı, “Dış dükkânlar zaten kapalı. İç kısımda 50 dükkân bulunuyor. Ticari bir faaliyet olmuyor. Kendimizin, halkımızın sağlığını düşünerek tedbir amaçlı 30 Mart’a kadar kapalı kalmak kararı aldık. Bugün akşam son.” dedi. (Hudut/Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI)

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ