Reklam
Reklam

“ASIL BEKA, MİLYONLARIN GİDEREK YOKSULLAŞMASIDIR”

“ASIL BEKA, MİLYONLARIN GİDEREK YOKSULLAŞMASIDIR”
  • 22.04.2022
Reklam

DİSK Emekli Sen Keşan Temsilcisi Ahmet Erkan yaptığı açıklamada, emeklilere verilen bayram ikramiyesi ve ekonomiyle ilgili yaşanan sorunlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“İKRAMİYELER YÜKSEK ENFLASYONA KURBAN EDİLEREK SADAKAYA DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ DURUMDADIR”

Emeklilerin, bayram ikramiyelerine zam yapılmaması nedeniyle hayal kırıklığa uğradığını belirten Erkan, “AKP iktidarının yıllarca uyguladığı neoliberal politikalar sonucu zengin daha zengin olmaya, milyonlarca işçi, köylü, esnaf, emekli daha çok yoksullaşmaya devam ediyor. Muhalefetin baskıları sonucu, bayramlarda emeklilere verilen ikramiyeler yüksek enflasyona kurban edilerek sadakaya dönüştürülmüş durumdadır. Umutla bayram ikramiyelerinin artmasını bekleyen milyonlarca emekli yine hayal kırıklığına uğratılmıştır. İktidarda olan AKP yine tercihini bir avuç rantiyeciden yana kullanmıştır.” diye konuşu.

“YOKSULLUK KADER DEĞİLDİR”

Ahmet Erkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Emekliden, çiftçiden, işçiden, küçük esnaftan topladığı vergileri onları doyurmak için çabalamaktadır. AKP şunu bilsin ki bu toplumun üretenleri yapılacak seçimi beklemektedir. Yoksulluğu bir kadermiş gibi milyonlara dayatan iktidar, cevabını ilk seçimde alacaktır. Artık milyonlarca emekli, işçi, köylü, küçük esnaf bunun sürdürülebilir olmadığının bilincindedir. Bizler DİSK Emekli Sen’de örgütlü milyonlara diyoruz ki yoksulluk kader değildir.”

“ASIL BEKA, MİLYONLARIN GİDEREK YOKSULLAŞMASIDIR”

Ülkedeki asıl bekanın halkın yoksullaşması olduğunu vurgulayan Erkan, açıklamasını şöyle tamamladı: “Ülke bekası diyerek bizleri avutmaya son diyoruz. Asıl beka milyonların giderek yoksullaşmasıdır. Topluma yaşattığınız hayat pahalılığıdır. İş bulamayan gençlerdir. Hayal kuramayan üniversiteli çocuklarımızdır. Evinde tenceresi kaynamayan milyonlarca ailedir. Bu ülkede tüm vatandaşların insanca onurlu bir şekilde yaşama hakkı vardır. Daha demokratik yaşanılır bir Türkiye için mücadeleye devam diyoruz. Yaşasın örgütlü mücadelemiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ