Reklam
Reklam

‘ASKIDA FATURA’YA EDİRNE DE KATILDI

‘ASKIDA FATURA’YA EDİRNE DE KATILDI
  • 19.05.2020
Reklam

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başlattığı ve CHP’li İzmir, Antalya, Aydın, İzmit belediyelerinin de katıldığı ‘Askıda Fatura’ uygulamasına CHP’li Edirne Belediyesi de dâhil oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun, Corona Virüsü (Kovid-19) ile mücadele kapsamında, ihtiyaç sahibi vatandaşların su ve elektrik faturalarının hayırsever vatandaşlar tarafından ödenebilmesi için başlattığı ‘Askıda Fatura’ uygulamasına Edirne Belediyesi de katıldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sosyal medya hesabı Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, ‘Askıda Fatura Edirne’ uygulamasını duyurdu.

Başkan Gürkan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından başlatılan ve tüm Türkiye’ye yayılan ‘Askıda Fatura’ uygulamasının Edirne’de de başladığını belirterek, bu kapsamda Edirne’deki ihtiyaç sahibi vatandaşların su faturalarının ödeneceğini söyledi.

Recep Gürkan, Edirnelileri, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için uygulamaya katılmaya da davet etti.

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sosyal medya üzerinden paylaştığı videoda Edirnelilere seslenerek şunları ifade etti: “Sevgili Edirneliler, değerli hemşehrilerim; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız sevgili Ekrem İmamoğlu tarafından başlatılan ve yavaş yavaş tüm Türkiye’ye yayılan askıda fatura uygulamamız, Edirne’de de başlıyor. Edirne’de belediyemiz ile ilgili ödenemeyen, vatandaşımızın ödeme güçlüğü çektiği su faturalarını, ‘https://www.edirne.bel.tr/’ sayfamızdan ‘Askıda Fatura Edirne’ sistemine girerek ihtiyacı olan vatandaşlarımızın bu ihtiyaçlarını gidermek için, dayanışmak için, el ele gönül gönüle köprüler kurmak için,

alan elin veren eli görmediği bu sistemde ihtiyacı olan, ödeme güçlüğü çeken vatandaşlarımızın su faturalarını ‘Askıda Fatura Edirne’ ile ödemek isteyen vatandaşlarımız, bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız, gönlünden, ‘Ben bir hemşehrimin, kardeşimin su borcunu ödeyeyim.’ diyen vatandaşlarımızı buluşturuyoruz.

 

Tıpkı Edirne İMECE’de olduğu gibi ‘Askıda Fatura Edirne’ye de bütün Edirnelilerin çok büyük bir katılımla destek vereceklerine yürekten inanıyorum.

İçinde bulunduğumuz bu zor günleri, bu birlik beraberlik ruhuyla, bu dayanışmayla Türk milletinin zor günlerde birbirine kenetlenme özelliğini, imece özelliğini tekrar ortaya çıkararak atlatacağımıza yürekten inanıyorum. ‘Askıda Fatura Edirne’; buluşalım, bir vatandaşımızın derdini çözelim.
Hepinize sevgiler, saygılar sunuyorum.”

Uygulamaya destek vermek isteyen vatandaşların, Edirne Belediyesinin, ‘https://www.edirne.bel.tr/’ internet sayfasına girerek ödeme yapabileceği kaydedildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ