Reklam
Reklam

ATAMIZI ÖZLEM VE MİNNETLE ANDIK!

ATAMIZI ÖZLEM VE MİNNETLE ANDIK!
  • 10.11.2019
Reklam

81 yıl önce ebediyete intikal eden Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bugün, ülke genelinde olduğu gibi Keşan’da da düzenlenen tören ve program ile anıldı.

Ulu Önder Atatürk’ü anmak üzere yüzlerce kişi meydana gelerek, saygı duruşuna katıldı.

Saat 08.50’de Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan törende, Atatürk Anıtı’na Keşan Kaymakamlığı, 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı, Keşan Belediyesi ve siyasi partiler, odalar ile dernekler tarafından çelenk sunuldu.

Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’te ise Keşan Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Seçkin Öztürk’ün çağrısının ardından, tören yöneticisi Keşan Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Berna Oktay Özata’nın komutu ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları için 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Cumhuriyet Meydanının adeta buz kestiği saygı duruşunda, ilçedeki tüm motorlu araçlar, klakson çalarak, saygı duruşuna eşlik etti.

Keşan Belediyesi Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı söylenmesi ve bayrakların yarıya indirilmesi ile tören sona erdi.

 

 

PROGRAM BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI…

Anma programı, Ahmet Yenice Ortaokulu Sevim Yenice Kültür Salonu’nda devam etti.

Keşan Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı program, saat 10.00’da saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Keşan Lisesi Tarih öğretmeni Serhat Ozan Göçer yaptı.

Program, Tank Binbaşı Mehmet Gökhan Sivas’ın Atatürk ve Liderlik konulu konuşması, 10 Kasım Atatürk’ü anma haftası kapsamında düzenlenen şiir yarışmasında 1. olan Ahmet Yenice Ortaokulu öğrencisi Cemre Dağ’ın eserini okunması, Keşan Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Keşan’da Atatürk Sevgisi’ konulu sine vizyon gösterisi ile Atatürk Oratoryo’sunun sunulması ile sürdü.

Daha sonra günün anlam ve önemini belirten resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece alan öğrencilere ödülleri verildi.

Program, öğretmen ve öğrencilerin protokolle birlikte toplu fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ