Reklam
Reklam

AYAĞINIZDAKİ DONU SIKI TUTUN!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 25.01.2020

Çarşıda dolaşırken elinizi belinizden ayırmayın!.. Sıkı sıkı kavrayın ne varsa üzerinizde!.. Hele hele moda deyip de düşük belli kıyafetler hiç giymeyin!.. Mümkünse göğsünüzün altına kadar çekin, kalın bir urganla da bağlayın!.. Alimallah yoksa yakında donumuz da kalmayacak ayağımızda!..

Ne kışlıklar kaldı soyulmadık ne de yazlıklar etrafımızda… Evdeki monteli televizyona kadar götürüyorlar, musluk, kurna, kablo ne varsa yürütüyorlar!.. Hatta hatta tencere tavaya bile dadandılar… Vitrindeki yıllanmış içkilerden, çekmecede duran sigaralara kadar üfürüyorlar!.. Bu da yetmiyor, araçların depolarından mazotları çalıyorlar!.. Bahçe kapısı, penceresi derken, ayakkabı terlik bırakmıyorlar… Elhamdülillah ne girilmedik ev ne kırılmadık kapı ne de soyulmadık araba kalmayacak yakında!.. Ama kim sorarsa; güvendeyiz Keşan’da!.. Pabuçlarımıza anlatın diyeceğim ama çalına çalına pabuç da kalmadı ortada!..

Ha bu arada.. Güvenlikten, adaletten söz edenlere… Çok şükür acayip güvendeyiz ve fevkaladenin fevkinde bir adaletin içindeyiz!.. Girilmedik ev, kırılmadık kapı kalmadı şükür!.. Hırkızlar(!) yakalanıyor ama her ne hikmetse birçoğu salınıveriyor… Huylu huyundan vazgeçer mi, adaletin kapısından çıktığı gibi, vatandaşın kapısını zorluyor!.. Salmayın efendiler, salmayın!.. Salacaksanız da önce adamakıllı ıslahını yapın!.. Yoklukla, işsizlikle, geçim derdiyle boğuşan vatandaşımıza bir de bu zulmü yaşatmayın!.. Saygılar benden ilgililere; güvenli ve adaletli günler dileğiyle…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ