Reklam
Reklam

“AYNI SINAVA GİRECEKSEK AYNI EŞİTLİĞİ DE GÖRMEK HAKKIMIZ”

“AYNI SINAVA GİRECEKSEK AYNI EŞİTLİĞİ DE GÖRMEK HAKKIMIZ”
  • 17.12.2020
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin liselerdeki gençlik örgütlenmesi olan Halkçı Liseliler (HALK-LİS)’in Keşan İlçe Sekreteri Emre Oğuz, yaptığı açıklamada eğitim ve sınav sistemini eleştirdi.

Oğuz şu açıklamada bulundu; “12. sınıf lise öğrencisiyim. 4 yıllık lise eğitimimi tamamladığımda YKS adı verilen üniversiteye geçiş sınavına gireceğim. Yaklaşık 3 saatte, 200 soruya vereceğim ve cevaplar benim geleceğimi etkileyecek. Bu kaderi benimle paylaşan yüz binlerce arkadaşım var. 9 aydır pandemi nedeni ile uzaktan eğitime maruz kalıyoruz maalesef. Ülkemizde bir çok arkadaşım uzaktan eğitim alabilecek şartlara sahip değiller. Ben istediğim gün ve saatte derslerimi izleyip dinleyebiliyorum ama bu bahsettiğim arkadaşlarım temel ihtiyaç olan eğitimi nasıl karşılayacaklar? Ne mi olacak ben size söylüyorum; hepimiz aynı sınava gireceğiz hani eğitim eşitliği bunun neresinde.”

Emre Oğuz açıklamasını şöyle tamamladı: “Ülke genelinde COVİD-19 vakası oldukça yayılmış durumda. İktidar tarafından bir an önce daha sıkı tedbirler alınmalıdır. Lütfen evde kalalım kendi izolasyonumuzu sağlayalım. Ayrıca, COVİD-19 hastalığı yakalanan önceki dönem Keşan Belediye Başkanımız Opr. Dr. Mehmet Özcan’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ