Reklam
Reklam

BABAMI, RAHMETLİ ANNEMİ, DOĞMAMIŞ EVLADIMI DA ÇALIYORLAR!

BABAMI, RAHMETLİ ANNEMİ, DOĞMAMIŞ EVLADIMI DA ÇALIYORLAR!
  • 23.05.2022
Reklam

Hırsızlık; sözlük anlamına bakarsanız, “yazılı kanunlar ya da toplumsal meşruiyet düzeyinde mülkiyeti kendine ait olmayan bir taşınır malı, izinsizce alıkoyma, kullanma, nesneden menfaat temin etme işidir.” Ancak gerçekte; “gençliğimizi, hiçbir zaman geri gelmeyecek olan sevdiklerimizle ailemizle geçirmek yerine onlardan ayrı geçirdiğimiz zamanlarımızı, sağlığımızı vererek edindiğimiz taşınır malların izinsizce alıkoyma, kullanma, nesneden menfaat temin etme işidir.” Ben çalınan eşyalarımı alın teri ile çalışarak elde ettim. Hasta babamı bırakıp işe gittim, rahmetli annem hasta yatağında kıvranırken çalışmak zorunda kaldım, eşimin gebeliği sonlandırılmak zorunda kalındığında ben eşimi hastane odasında acı içinde kıvranırken bırakıp işe gitmek zorunda kaldım. Şimdi benden çalınan sadece maddi mal değil. Babamı, rahmetli annemi, doğmamış evladımı da çalıyorlar.

Evime 2 defa hırsız girdi, polise haber verildi. Sonuç: HİÇ!!!

Aracımın camı kırılıp teybi çalındı, polise haber verildi. Sonuç: HİÇ!!!

Gündüz vakti evimin camlarındaki sineklikler çalındı, polise haber verildi. Sonuç: HİÇ!!!

Bahçemde, kendime ait olan mülkün içinde çalınmamış bir metal eşya kalmadı. İnsanın evi, evinin bahçesi kendi özelidir ama ben kendi özel mülkümün bahçesine kediler su içsin diye eski bir tencere içinde su bile bırakamıyorum. Kedilerin su kabını bile bahçeme girip çaldılar. Hırsızlardan korunabilmek için evimin duvarlarına çektiğim telleri kesip çalıyorlar. Bahsettiğim yer dağ başı değil, Keşan merkez.

Diyelim ki hırsızı yakaladık, polise teslim ettik. Hazır delil var, şahit var, suçüstü yakalanmış, artık cezasını çeker dimi?

06.05.2022 Medya Keşan; lçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Yenimescit Mahallesi Paşayiğit Caddesi üzerinde bulunan bir inşaattan 1 adet el arabası, 7 adet kırık iskele demiri ve 1 adet demir profil çalınması olayıyla ilgili aranan S.G.’yi Büyük Cami Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi üzerinde yakalayarak, gözaltına aldı. S.G.’nin yanında bulunan ve ‘çek çek’ diye tabir edilen el arabasında çalıntı olduğu belirlenen 2 adet mutfak tüpü ve 2 adet sineklik ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen S.G., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

18.01.2018 Facebook.com/halkınsesi; Keşanda 3 ayrı motosiklet hırsızlığına karıştığı tespit edilen kişi, emniyet tarafından yakalandı. Gözaltına alınan ve ifadesinin ardından mahkemeye çıkarılan T.D, işlemlerinin ardından Adli Kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

18.04.2020 bedirhaber.com; Edirne Keşan Yukarı Zaferiye Mahallesi Hastane Caddesi’ndeki kafeden 2 tablet ve 1 dizüstü bilgisayar çalındı. İhbar üzerine olay yerinde inceleme yapan ekipler, alınan parmak izlerinin daha önce de ‘hırsızlık’ suçundan sabıkası bulunan C.Ş.’ye ait olduğunu tespit etti. C.Ş. emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

11.06.2020 tgrthaber.com; Edirne’nin Keşan ilçesinde daha önceden hırsızlıktan kaydı olan iki şahıs, ayakkabı ve bisiklet çaldı. 10 dakika sonra yakalanan şahıslar, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

11.09.2020 ensonhaber.com; Keşan’da büfeye giren hırsız çaldığı parayı südyenine sakladı. A.K., Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Zati Yörüker Caddesi’nde yakalanarak, gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen A.K., savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

29.09.2020 kesanpostasi.com; Keşan’da bazı hırsızlık suçlarının failleri olarak aranan 3 şüpheli, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalanırken, 3 şüpheli de çıkartıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

22.01.2022 kesaninnesesi.com; Hırsızlık yapmak için girdiği İstiklal Caddesi’ndeki bir iş yerinde suçüstü yakalanan azılı hırsız, mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

25.03.2022 Keşan Online; Keşan’da hırsızlık yapan iki şahıs polis tarafından yakalandı. Çalınan malzemeleri hurdacıya sattıklarını itiraf eden iki kişi daha sonra serbest bırakıldı.

05.04.2022 hürriyet.com; EDİRNE’nin Keşan ilçesinde bir apartmanın bahçesine el ele tutuşup giren biri kadın 2 kişi, merdiven boşluğundaki 2 kamp sandalyesi ile masayı çaldı. O anlar kameraya yansırken, şüpheliler gözaltına alındı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen Polis ekipleri, 2 şüpheliyi Yenimescit Mahallesi, Huzur Sokak’ta yakalayıp gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 şüpheli serbest bırakıldı.

08.04.2022 Haberler.com; Edirne’nin Keşan ilçesinde 4 gün önce masa, sandalye hırsızlığından gözaltına alınıp adli kontrolle serbest bırakılan 2 şüpheli, bu kez cami tuvaletinden çaldıkları kapı kollarıyla yakalandı.

İşin kolayını da bulmuşlar, SUÇA SÜRÜKLENEN ÇOCUK!! Suça kaç defa sürüklenebilirsiniz? Defalarca yakalanmalarına rağmen sonuç hiçbir zaman değişmiyor. Sizin bu çocuk dedikleriniz için ıslah evleri var. Siz bilmiyorsunuz sanırım ama var bu ıslah evleri, tanımını da Suç işlemiş çocukların terbiye ve ıslahına özgü kurum. Suçu işlediği zaman onbir yaşını bitirmiş olup da onbeş yaşını bitirmeyen ve cezanın çektirilmesine başlandığı anda onsekiz yaşını doldurmayan küçüklerin cezaları ıslah evlerinde çektirilir.” Şeklinde yapıyorlar. Bu soysuzları serbest bırakanlar bence bir araştırsın bunu.

Şimdi hâl böyle olunca somut örnekleriyle gördüğümüz gibi bu soysuzlar nasılsa ceza verilmiyor diyerek hiç korkusuzca gündüz vakti ellerini kollarını sallaya sallaya bizim alın teriyle edindiğimiz şeyleri bizden koparıyorlar. Bunları önlemekle, cezalandırmakla, ıslah etmek ile görevli olanlar görevini yerine getiriyor mu? Sebebinin ne olduğu hiç önemli değil, sonuçta bu görev yerine getirilmiyor. Neredeyse her gün evimin önünden elinde bali torbasıyla geçenler var. Gündüz vakti komşunun bahçesinde gördüğüm hırsıza camdan bağırıyorum ama gözümün içine baka baka devam ediyor hırsızlığa bir de pişkin pişkin elindeki bıçağı sallayıp içeri gir diye bana bağırıyor, ben kapıya gidip oraya dolaşana kadar o çoktan uzaklaşmış oluyor.

Evimden, aracımdan, bahçemden defalarca hırsızlık yapıldı, ben bu soysuzlar için mi çalışıyorum? Benim emeğimle edindiğim malımı biri gelip alacak ve bunun hiçbir yaptırımı olmayacak öyle mi?

Bu soysuzları polise şikayet ediyoruz, yakalananlar hiçbir ceza almadan çıkıyor ve ertesi gün yarım bıraktığı işi tamamlamaya geliyor. Bu soysuzlardan korunmak için duvarlar yetmiyor birde duvarların üzerine tel çekiyoruz, bu sefer de tel örgüleri kesip çalıyorlar. Bahçenizin kapısını açık bırakmıyorsunuz ama bir bakmışsınız bahçe kapınızı çalıyorlar. Suçüstü yakalıyorsunuz, bu defa size bıçak sallıyor. Tüm bu hırsızlıklar bir değil iki değil artık can sıkmaya başladı. Ben ailemin rızkından kısıp bu şerefsizlerin bizden eksilttiklerini tamamlamaya, bunlara önlem almaya para harcıyorum. Evimizin içine kadar giren bu şahıslardan ben ailemi, kendimi, malımı korumak zorundayım.

Şimdi ben hakim, savcı, bekçi, polis başta olmak üzere herkese soruyorum; eğer ailemi, beni, malımı bu devlet, bu yasalar koruyamıyorsa ben ne yapmalıyım? Ben aklımın erdiği kadarıyla önlemlerimi almaya çalıştım ama bugüne kadar bir sonuç alamadım. Aklıma gelen tek şey artık bahçemde veya evimde gördüğüm hırsıza kendim müdahale etmek. Elinde bıçak sallayan, bıçak taşıdığını bildiğim bir şahıs evime veya bahçeme hâl hatır sormak için girmeyeceğine göre, müdahale etmek için beni veya ailemden birini bıçaklamasını veya öldürmesini beklemek de pek mantıklı gelmediğinden hakkım olanı korumak için elimden geleni yapacağım. O soysuza hiçbir yaptırım uygulamayan “adalet!” de eğer o saatten sonra bana yaptırım uygularsa diyecek bir şeyim yok.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ