Reklam
Reklam

BAHTİYAR ÖZDEMİR, GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

BAHTİYAR ÖZDEMİR, GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ
  • 20.11.2019
Reklam

Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü dolayısı ile Keşan’a gelen Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı hocalarından Bahtiyar Özdemir, Keşan Eğitim ve Dayanışma Federasyonunun davetini kabul ederek, gençlerle söyleşi yaptı.

Çetin Otel’de gerçekleştirilen söyleşide Özdemir, gençlere, başarı olmanın basamaklarını anlatırken, önerilerde de bulundu.

Özdemir, “Kurtuluş Bayramı dolayısı ile Keşan’a geleceğim belli olduktan sonra Hasret Dinç arkadaşım ile görüştüm. Konser sonrası da söyleşi düzenleme kararı aldık. Hasret Dinç arkadaşım Keşan Eğitim ve Dayanışma Federasyonu bünyesinde 3+1 Kültür Sanat Topluluğu kurduklarını, müzik, şiir ve tiyatro çalışmaları gerçekleştirdiklerini ve bu gruba rol model olmam gerektiğini vurguladı. Bu gruptaki arkadaşlar ile tanıştık. 30 kişilik söyleşi olacağını tahmin etmiyordum. Hepsi pırıl pırıl gençler. Onların, geleceklerine yön vermeleri için birkaç öneride bulundum. Kendi hikayemden yola çıkarak, başarı hikayelerini kendileri oluşturabileceklerini anlattım. İmkansız diye bir şey olmadığından bahsettim. Gerçekten başarılı olmak istiyorlarsa önce inanmaları gerektiğini konuştuk. Böylesine yetenekli, pırıl pırıl gençlerle çalışan  Keşan Eğitim ve Dayanışma Federasyonunu ve Hasret Dinç arkadaşımı tebrik ediyorum.” dedi.

Özdemir, müsait olması durumunda Aralık ayı içinde tekrar Keşan’a gelip, gençlerle bir arada olacağını da söyledi.

Hasret Dinç de, şunları ifade etti: “Bahtiyar Özdemir zor şartlarda yaşamış biridir. Oldukça etkileyici hikayesi vardır. Bizler için rol modeldir. Federasyon olarak 3+1 kültür sanat topluluğu oluşturduk, sanatsal faaliyetlere başladık. Halk oyunu, şiir ve tiyatrodan oluşan bir gösterinin provalarını alıyoruz. Aralık ayına yetişir ise çok güzel bir gösteriyi Keşan halkına ücretsiz olarak sunacağız. Bahtiyar Özdemir’e de bizi kırmayıp, gençlere ağabey olarak tavsiyelerde bulunduğu için kendisine teşekkür ediyoruz.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ